Pelplin. Dzięki rewitalizacji salę przy ul. Starogardzkiej czeka gruntowny remont

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pelplin. Dzięki rewitalizacji salę przy ul. Starogardzkiej czeka gruntowny remont
Na terenie Pelplina trwają prace związane z realizacją zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego, którego łączna wartość wynosi ponad 5 mln zł. Jednym z kolejnych zadań inwestycyjnych, które rozpoczną się w najbliższym czasie będzie remont sali gimnastyczno - rekreacyjnej przy ul. Starogardzkiej oraz jej doposażenie.

Znajdująca się przy ul. Starogardzkiej sala sportowa o powierzchni 300mkw czeka gruntowny remont. Obecne użytkowanie obiektu jest znacznie utrudnione ze względu na panujące wewnątrz budynku warunki. Stara instalacja elektryczna, brak ocieplenia ścian, przestarzały sprzęt sportowy czy też postępująca degradacja budynku, to tylko niektóre argumenty potwierdzające słuszność tej inwestycji. Realizacja przedsięwzięcia ma ułatwić korzystanie z obiektu i podnieść standard usług publicznych świadczonych w budynku. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. "Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni w obrębie ulic: Starogardzka, Limanowskiego, Szpitalna, Pólko w Pelplinie".

Kompleksowa modernizacja sali sportowej przy ul. Starogardzkiej to bardzo ważne zadanie inwestycyjne prowadzonej przez nas rewitalizacji. Tworzymy dostępne dla mieszkańców zdegradowanego terenu, jak i całej gminy, miejsce rekreacji, gdzie będzie można aktywnie spędzać wolny czas. To także ogromna inwestycja w naszą młodzież, naszych zdolnych sportowców i kluby. Liczę na to, iż obiekt ten, stanie się uzupełnieniem hali sportowej przy ZKiW nr 1, tworząc w Pelplinie profesjonalne zaplecze sportowe dla różnych dziedzin sportu, które już teraz bardzo prężnie rozwijają się w naszej gminie. - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -4

  Sławek EU07_gość

  05.05.2022, 11:00

  remont

  Czy ten remont ma związek z wyborami w 2023 roku?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • -3

  Adams_gość

  05.05.2022, 12:55

  PiSowska gmina Pelplin korzysta

  PiSowska gmkna to i kasa na wszystko zlatuje z Warszafki...

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.