Trwa bezpłatne lakowanie zębów 7-latkom

Dentysta (fot. tcz.pl)
Tczew - Trwa bezpłatne lakowanie zębów 7-latkom
Tczew realizuje program walki z próchnicą u dzieci. Całość jest skierowana do siedmiolatków, które należą do grupy bardzo narażonej na to schorzenie zębów.

Prawie 650 tczewskich 7-latków zostało objętych tegorocznym programem profilaktyki próchnicy zębów.

- Program, finansowany przez samorząd Tczewa,  skierowany jest do dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Tczew, urodzonych w 2012 r.. U 7-latków jest przeprowadzany przegląd jamy ustnej wraz z zabiegiem lakowania zębów. Lakowanie dotyczy pierwszych zębów trzonowych stałych (szóstych) u dzieci, u których zabieg ten nie został wykonany w ramach refundacji NFZ przed ukończeniem 7. roku życia oraz w przypadkach utraty częściowej lub całkowitej laku szczelinowego (zabieg lakowania dotyczy maksymalnie 2 zębów u dziecka). - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Dodatkowo w trakcie wizyty odbywa się edukacja zdrowotna dla dzieci oraz rodziców/opiekunów prawnych. Szczególna uwaga zwracana jest na techniki szczotkowania zębów, odpowiednie żywienie dzieci, nawyki higieniczne i konieczność okresowych wizyt kontrolnych u stomatologa.


Zadanie realizuje, wyłoniona w drodze konkursu, firma DENTU Stomatologia. Gabinet mieści się przy ul. Jedności Narodu 27A.
Rodzice wraz z dzieckiem mogą umawiać się na wizytę - nr. tel. 500 777 058. Szczegółowe informacje znajdują się także na stronie internetowej: http://www.dentu.pl/program  

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • KłamstwaPIS_gość

  09.10.2019, 12:59

  Codzienna dawka pisowskiej propagandy. FAKT: W ciągu 20 miesięcy zamknięto w Polsce 358 oddziałów szpitalnych. Po raz pierwszy od 1945 skraca się długość życia Polaków.

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • -2

  Aga_gość_gość_gość_gość

  09.10.2019, 16:55

  A co

  To za nowośc. Chodzac z dzieckiem do dentysty bez żadnych akcji tez miał lakowane zęby za darmo

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx7.xx4 
 • Monia_gość

  09.10.2019, 21:37

  Byłam z córką. Polecam!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx6 
 • -1

  Lolo_gość

  10.10.2019, 10:02

  Dokładny przegląd stanu uzębienia, zęby zalakowane i dziecko uśmiechnięte. Świetne podejście personelu. Uważam, że warto skorzystać.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA