Działkowcy dziękowali za plon

(fot. wrotatczewa.pl)
Tczew - Działkowcy dziękowali za plon
Tczewianie bawili się podczas XXIX Tczewskich Dożynek Działkowych. Dożynki odbyły się 20 sierpnia, już po raz 29. Impreza adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta. Organizują je wspólnie działkowcy i prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. W tym roku działkowe święto plonów odbyło się na Bulwarze Nadwiślańskim.

W okręgu tczewskim znajduje się 12 ogrodów działkowych (11 w Tczewie i 1 w Lubiszewie). Ogrody zajmują łącznie ponad 150 ha. W tym roku jubileusz 55-lecia działalności obchodził ROD im. Księcia Sambora z ul. Rokickiej, a 40-lecie - ROD Malinowo z ul. Malinowskiej. Do rąk prezesów jubileuszowych ogrodów trafiły pamiątkowe puchary.

Dożynki poprzedziła msza św. w intencji działkowców - w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Jak co roku działkowcy ze wszystkich tczewskich ogrodów przygotowali swoje stoiska, aby pochwalić się plonami. Dla najmłodszych Urząd Miasta przygotował tzw. strefę malucha, gdzie dzieci mogły bezpiecznie się bawić. Było także zaplatanie kolorowych warkoczyków, brokatowe tatuaże, przejażdżki konne i darmowa wata cukrowa i popcorn. Fabryka Sztuk przygotowała warsztaty malowania na szkle oraz gry plenerowe: wielkoformatowe puzzle, warcaby i bierki. Na uczestników dożynek czekała grochówka, kawa i herbata.


Można było zaopatrzyć się w produkty pszczelarskie, meble ogrodowe, cebulki i sadzonki oraz środki ochrony roślin.

Na działkowym festynie nie zabrakło muzyki. Wystąpiła Gdańska Orkiestra Ogrodowa, Trójmiejska Grupa Wokalna i podopieczni Agaty Sowy - uczestnicy warsztatów wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki.

Podczas części oficjalnej, wyróżniającym się działkowcom wręczono wyróżnienia oraz odznaczenia Polskiego Związku Działkowców" .

Wręczone zostały nagrody finansowe w konkursie prezydenta Tczewa na "Najładniejszą działkę miasta Tczewa". Nagrody wręczył wiceprezydent Adam Urban.

Działki rekreacyjne:

I miejsce - Krzysztof JAWORSKI - działka nr 131, ROD im. ks. Sambora II

II miejsce - Alicja PRUSSAK - działka nr 123, ROD im. J. Kasprowicza

III miejsce - Rafał BLESZYK - działka nr 351, ROD im. H. Sienkiewicza

Działki rekreacyjno - warzywne:

I miejsce - Stanisława i Jan SERAFINOWIE - działka nr 106, ROD "Malinowo"


II miejsce - Gabriela i Ryszard RYGIELSCY - działka nr 70, ROD im. Obrońców Poczty Polskiej

III miejsce - Renata i Henryk JESZKE - działka nr 268, ROD "Nad Wisłą"

WYRÓŻNIENIE w kategorii działki rekreacyjne za modernizację działki:

- Przemysław SROKA - działka nr 96, ROD im. gen. Wł. Sikorskiego

WYRÓŻNIENIE w kategorii działki rekreacyjno - warzywne za modernizację działki:

- Wojciech PASTERNIAK - działka nr 64, ROD "Wiosna"

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Lejba_gość_gość_gość

  24.08.2022, 08:29

  A Peluś żadnego miejsca nie zajoł ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.