Powstaje dokumentacja do rozbudowy "dwójki"

Szkoła Podstawowa nr 2 (fot. tcz.pl)
Tczew - Powstaje dokumentacja do rozbudowy "dwójki"
Do końca marca ma powstać dokumentacja potrzebna do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2. Dobudowanie nowego budynku ma poprawić warunki lokalowe w "dwójce".

Obecnie placówka działa w dwóch budynkach - zlokalizowanych na działce przy ulicy Gdańskiej - i w dawnej siedzibie gimnazjum przy ulicy Południowej. W dwójce jest obecnie 38 oddziałów - z czego 12 działa na Południowej, reszta - w tym dwie "zerówki" - na Gdańskiej. Miasto chce docelowo przenieść całość na jedną działkę. To ma poprawić warunki, w jakich przebywają uczniowie i nauczyciele.

- 30 listopada podpisaliśmy umowę na przygotowanie dokumentacji rozbudowy dwójki. Koszt wynosi 60 tysięcy - całość ma być gotowa do marca 2021 - mówił na grudniowej sesji prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.


Niedawno ratusz przejął od starostwa dawną siedzibę biblioteki pedagogicznej - i właśnie w tym miejscu ma powstać dobudówka. Rozbudowa polegać ma na dobudowaniu budynku 2-kondygnacyjnego z 6 klasami lekcyjnymi oraz pomieszczeniami niezbędnymi do funkcjonowania (pomieszczenia sanitarne-toalety). Nowo projektowany segment budynku ma znajdować się jak najbliżej istniejącego budynku szkoły, przybudowany lub połączony łącznikiem od strony sali gimnastycznej.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • gość_gość

  19.01.2021, 11:43

  rozbudowa ???

  To jest krótkowzroczne działanie. Mamy jedną szkołę sportową w mieście ale tego nie widać. Mając do dyspozycji taki obszar wraz z Pilawą (która jeszcze dycha) przebudowany powinien zostać cały ten obszar. Patrząc perspektywicznie warto wybudować w piwnicy zwykły basen treningowy (bez widowni) a nad nim nową salę gimnastyczną. Połączone to może zostać segmentem z klasami edukacyjnymi. Wówczas basen miejski będzie basenem dla miasta. Ponadto ciekawe jest w jaki sposób zostanie poprowadzona droga PPoż - dzisiejsze rozwiązanie przez teren innego właściciela jest nieporozumieniem. Warto porozmawiać o tym z sekcją bokserską.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
 • +5

  Maria_gość

  19.01.2021, 13:20

  A po co rozbudowywać szkoły skoro dzieci coraz mniej? Za kilka lat nie będzie kto miał tam chodzić.

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.