SPEKTRUM otwiera wachlarz możliwości dla firm z Pomorza

Pieniądze
Tczew - SPEKTRUM otwiera wachlarz możliwości dla firm z Pomorza
Agencja Rozwoju Pomorza od 12 sierpnia rozpocznie przyjmowanie wniosków w konkursie grantowym w ramach projektu "SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych". Celem systemu jest umożliwienie przedsiębiorstwom realizacji planów rozwojowych, przede wszystkim w czasie przewidywanego spowolnienia gospodarczego z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Z grantów na zakup specjalistycznych usług doradczych będą mogły skorzystać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) z siedzibą w województwie pomorskim. Dofinansowanie obejmie 50 proc. ceny zakupu usługi, przy czym przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii będą mogły liczyć na granty w wysokości 95 proc. ceny.

W ramach systemu SPEKTRUM powstaje otwarty katalog specjalistycznych usług doradczych, odpowiadający rzeczywistym potrzebom rozwojowym przedsiębiorstw z województwa pomorskiego. Z myślą o firmach zmagających się z efektem lockdownu wyodrębniono w katalogu zbiór usług pomocowych, związanych przykładowo z analizą efektywności nowych form pracy, reorganizacją łańcucha dostaw czy zmianą profilu działalności lub przebranżowieniem. Wymienione przykładowe usługi mogą okazać się niezbędne i umożliwić dalsze funkcjonowanie wielu podmiotom. Do katalogu będą dopisywane nowe obszary usług, odpowiadające zdiagnozowanym potrzebom pomorskich firm. Możliwość zgłaszania kolejnych typów usług będą mieli zarówno przedsiębiorcy poszukujący wsparcia, jak i firmy doradcze (tzw. Instytucje Otoczenia Biznesu), które już mogą się ubiegać o akredytację w systemie SPEKTRUM.

ARP już teraz zaprasza wszystkie firmy zainteresowane udziałem w konkursie grantowym SPEKTRUM do skorzystania z bezpłatnego badania potrzeb rozwojowych, które jest obowiązkowe przed złożeniem wniosku i służy usprawnieniu procesu wnioskowania o dofinansowanie.

Każde przedsiębiorstwo może ubiegać się o granty wiele razy, pod warunkiem że spełnia warunki udziału w systemie SPEKTRUM, tj. posiada status MSP. Łączna wartość usług doradczych zrealizowanych na rzecz przedsiębiorstwa w ramach systemu SPEKTRUM nie może przekroczyć limitu 200 tys. euro.

Instytucje Otoczenia Biznesu, które zamierzają realizować specjalistyczne usługi doradcze w ramach systemu SPEKTRUM, już mogą wnioskować o udzielenie akredytacji.
Informacje na temat udziału MSP oraz firm świadczących specjalistyczne usługi doradcze w systemie SPEKTRUM zostały umieszczone na stronie arp.gda.pl/spektrum, a także są udzielane pod numerami telefonów: 58 32 33 106, 601 688 364, 607 970 007.

Granty SPEKTRUM będą przyznawane w ramach realizowanego przez ARP projektu, który jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1 (Specjalistyczne Usługi Doradcze). Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 mln zł, z czego prawie 17 mln zł to środki unijne.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • kryzys_gość

  24.07.2020, 10:56

  zwalnaiją wszędzie

  a w eatonie na bruk 70 ludzi

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.