ZUS uczy i zaprasza na Olimpiadę

Strajk nauczycieli, szkoła (fot. Tcz.pl)
Tczew - ZUS uczy i zaprasza na Olimpiadę
"Lekcje z ZUS" goszczą w szkołach już od 5 lat. Dzięki nim uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą poszerzyć wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, i także sprawdzić ją w Olimpiadzie, wygrywając przy okazji atrakcyjne nagrody, a wśród nich indeksy wyższych uczelni.

Nowy rok szkolny oznacza kolejną edycję "Lekcji z ZUS". Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki prowadząc własną firmę. Zwieńczeniem projektu jest ogólnopolska olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Na finalistów czekają nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty w rekrutacjach lub indeksy kilkunastu uczelni wyższych, w tym Uniwersytetu Gdańskiego.

- Uczniowie cenią w projekcie praktyczny sposób przedstawienia wiedzy. ZUS przygotował materiały dydaktyczne przy współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania, a ilustracje do kolejnych lekcji są dziełem młodych polskich rysowników. W tegorocznej edycji projektu uczniowie i nauczyciele otrzymają całkowicie nowe podręczniki. Zmieniliśmy nie tylko szatę graficzną, ale też zaktualizowaliśmy i wzbogaciliśmy treści lekcji oraz uzupełniliśmy je o nowe narzędzia takie jak ćwiczenia, komiksy i krzyżówki. Nauczyciele mogą liczyć na merytoryczne wsparcie i pomoc na każdym etapie współpracy. Najlepiej zgłosić się jak najszybciej. Dzięki temu szkoła będzie mogła wziąć udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 2 grudnia. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca wszystkich zainteresowanych nauczycieli do skontaktowania się z koordynatorem projektu, który czeka na zgłoszenia i pytania. W Oddziale ZUS w Gdańsku są to Klaudia Skoniecka i Alina Łepkowska, które zgłoszenia przyjmują mailowo pod adresami: klaudia.skoniecka@zus.pl lub alina.lepkowska@zus.pl, a także telefonicznie pod numerem: 58 307 86 13.


Patronat honorowy nad "Lekcjami z ZUS" sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  patriota niezależny_gość

  09.10.2019, 00:14

  Neumann rozsławił Czczew. Neumann na prezydenta Czczewa. Żaden zardzewiały most tyle dobrego nie uczynił co ten skromny prawdomówny poseł.

  Odpowiedz
  IP: 119.252.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA