Bezpłatne badanie mammograficzne

(fot. mat. prasowe)
Bezpłatne badanie mammograficzne
Kaufland wraz z partnerami - Geneva Trust i LUX MED - zapraszają mieszkanki województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym W marcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego - m.in. w Bytowie, Gdyni, Lęborku, Malborku, Tczewie i Słupsku. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Bytów, Gdynia, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Słupsk i Tczew to miasta, w których już w marcu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

W 2022 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1200 razy. W nowym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W marcu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.


Tczew - 16-17.03, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - Geneva Trust

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  andzi_gość

  13.03.2023, 09:46

  mammobus

  Bardzo to dziwne... dlaczego tych badań nie można wykonać w przychodni ? Wygodnie , jest przebieralnia ... poczekania , a w tych mammobusach - ciasno, śmierdząco itp; brrrr ...

  Odpowiedz
  IP: 87.251.xx4.xx6 
 • +2

  J23_gość

  13.03.2023, 11:39

  Mammobus

  Mammobus sprawdza się w małych miejscowościach , gdzie nie ma specjalistycznych przychodni - wtedy ok , przychodnia przyjeżdża do nich - ale w Tczewie ? Pamietam, że mammografię wykonywałam w przychodni na Wojska Polskiego .

  Odpowiedz
  IP: 87.251.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.