ZUK będzie szukał wykonawcy na kolejne etapy prac na Zatorzu

Zatorze (fot. tcz.pl)
Tczew - ZUK będzie szukał wykonawcy na kolejne etapy prac na Zatorzu
W połowie czerwca mają zakończyć się prace remontowe prowadzone w ramach pierwszego etapu robót rewitalizacyjnych na osiedlu Zatorze. Z kolei prawdopodobnie jeszcze w maju ZUK ogłosi przetarg na kolejne dwa etapy, które będą prowadzone w ramach jednego zadania.

Prowadzoną inwestycję o kilka miesięcy opóźniło postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej. Zgodnie z zaleceniami KIO, powtórzono ocenę ofert przetargowych. W wyniku ponownej oceny ofert, za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy EUROVIA, która wykona zadanie za blisko 6,3 mln zł. Prace miały rozpocząć się w październiku, ale nie ruszyły - Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg w Tczewie jako jednostka realizująca zadanie przebudowy ulic osiedla Zatorze oczekiwała na ostatni dokument formalny. Tym dokumentem była Decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalająca na prowadzenie ścisłego nadzoru archeologicznego. Ostatecznie roboty ruszyły w połowie listopada. Potem trzeba było je wstrzymać ze względu na zimę.

Obecnie wykonawca działa na ulicach Młyńskiej, Półwiejskiej, Wilczej i Prostej. Projekt związany jest z poprawą stanu ulic, wymianą oświetlenia, instalacji podziemnych, a także objęciem osiedla systemem kamer. Tam, gdzie instalacje podziemne zostały przebudowane, zaczynają się roboty drogowe, kładzione są pierwsze warstwy konstrukcyjne nawierzchni.

- Prawdopodobnie jeszcze w maju uda się ogłosić przetarg na kolejne dwa etapy, które zostaną przeprowadzone w ramach jednego zadania. Będziemy szukać wykonawcy, który zakończy rewitalizację tego osiedla - mówi Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

Dodajmy, że całość jest wsparta unijnym dofinansowaniem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (18)
dodaj komentarz

 • +11

  Alex_gość

  28.04.2021, 10:44

  taki system

  Pieniądze na inwestycje i utrzymanie infrastruktury są przejadane przez opasłe Spółki samorządowe, które oblepiają każdą Gminę, Urząd Miasta i Powiat. W każdej dyrekcja, administracja, personel pomocniczy, biurowiec, szyld i logo. Słowem pełno ludzi, nie wiadomo do końca po co, a w sumie i tak wszystko zlecają firmą zewnętrznym, od projektu poprzez wykonawstwo, a nawet odbiory. Kiedyś w każdym urzędzie był odpowiedni wydział, gdzie pracowali fachowcy z danej branży i wszystko szło sprawnie. Obecnie jak wyleje kanalizacja w piwnicy to zaangażowanych jest przynajmniej 5 biurokratów, aby na końcu przyjechał beczkowóz i dopiero ten ostatni kompetentny pracownik ogarnia temat.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +2

  mieszkaniec Górek II_gość

  28.04.2021, 11:16

  Jeżeli to zdjęcie ma obrazować stan ulic na Zatorzu żeby uzasadnić konieczność prac remontowych to zachęcam Panów Pobłockiego i Boleskiego do przejażdżki po ul. Kossaka (w szczególności na środkowym jej odcinku). Uszczerbione płyty jumbo z wystającymi prętami, ruchome jak zapadnie, wystające studzienki. Czy miasto będzie finansować naprawy podwozi aut mieszkańców, czy może zakup samochodów terenowych (jakiś program "4X4 plus")??? Przepusty drogowe i dojazdy na pola uprawne na większości wiosek są w lepszym stanie niż ta gminna droga. Pan radny Mokwa najwyraźniej też w ten rejon Górek się nie zapuszcza (chyba że zbiera podpisy pod swoje inicjatywy) - będziemy pamiętać o tym przy następnych wyborach.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -7

  mieszkaniec Górek II_gość_gość

  28.04.2021, 11:21

  PS - marzę chociaż o takiej nawierzchni jak ta na Zatorzu, ale najwyraźniej mieszkańcy Zatorza (w zdecydowanej większości beneficjenci MOPSu) są ważniejsi niż mieszkańcy Górek, płacący wysokie podatki (w tym podniesiony ostatnio podatek od nieruchomości).

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +6

  ..._gość

  28.04.2021, 11:57

  ...

  górki to takie trochę Rokitki, niewiele wspólnego z miastem mają ...

  Cytuj
  IP: 31.0.xx2.xx7 
  -6

  Dirschauer_gość

  28.04.2021, 11:59

  bez zlosliwosci i zazdrosci -:)))

  mieszkancy Zatorza to pokolenie Niemcow, wiec gdzie , jak gdzie tam ,,ordnung muss sein,,

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx6 
  +1

  e_gość

  28.04.2021, 16:56

  No Górki mają z miastem wspólnego tylko jak przychodzi do płacenia podatków

  Cytuj
  IP: 77.254.xx7.xx3 
  +4

  XD_gość_gość

  29.04.2021, 10:00

  Nie ma to jak ocenić całe osiedle po jednym zdjęciu. Zapraszam na główną zjadową ulicę od dworca w dół Młyńskiej aby sobie uświadomić jak ona wyglądała. Poza tym Zatorze jest jednym z osiedli zapomnianym przez miasto, nic tu nie było robione od lat. Na Górki też przyjdzie czas, nie ma co pluć jadem. Nikt nie jest lepszy czy gorszy.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xx4 
 • +3

  wojtek _gość

  28.04.2021, 12:17

  czas na porządki w samorządach

  Sprywatyzować wszystkie spółki komunalne. Efekt taniej, mniejsze zależności prezydent - prezes- pracownik - wyborca. Rady nadzorcze z prawdziwego zdarzenia, a nie polityczne bez żadnej kompetencji poza dawno zdobytymi uprawnieniami.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • e_gość

  28.04.2021, 16:58

  Rady Nadzorczej w ,,zwykłej'' spółce mogą składać się z osób mało kompetentnych (najczesciej przychylnych zarzadowi). W spolkach komunalnych rada nadzorcza musi skladac sie z osob z wybitnym wyksztalceniem. Mówimy tutaj o tytułach MBA, doktorskich, prawnikach (Adw i radcowie) z dużym doświadczeniem wb izensie (minimum kilkuletnim). Wynagrodzenie rady to najczesciej 1,5 tys zl mcznie. Kosmos co ?

  Cytuj
  IP: 77.254.xx7.xx3 
 • +8

  Gość _gość_gość

  28.04.2021, 12:38

  ...

  "PS - marzę chociaż o takiej nawierzchni jak ta na Zatorzu, ale najwyraźniej mieszkańcy Zatorza (w zdecydowanej większości beneficjenci MOPSu) są ważniejsi niż mieszkańcy Górek, płacący wysokie podatki (w tym podniesiony ostatnio podatek od nieruchomości)."

  A na Górkach Panie to gwałcą, biją i kradną:) Korzystający z pomocy MOPS-u są wszędzie, biorą różnego rodzaju zasiłki, pomoc rzeczową itd. Podatki od nieruchomości płacą wszyscy. Tczew niestety nie dysponuje tak dużym budżetem, żeby remontować od razu wszystkie drogi. Zaczęli od Zatorza i mam nadzieję, że zabiorą się również za Górki.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • d_gość

  28.04.2021, 16:59

  Podatkow nie placa wszyscy.

  Cytuj
  IP: 77.254.xx7.xx3 
 • +8

  Noo_gość

  28.04.2021, 14:03

  Remont

  Robią, robią, remontują. Ale czemu rozkopali wszystkie ulice na raz? Nikt nie kieruje ruchem. Czasem jedyny wolny pas ruchu jest zablokowany na kilkanaście minut przez koparki itp. Strasznie niezorganizowane to wszystko. Do wielu budynków nawet straż i karetka nie dojedzie. Syf. Kałuże, błoto. Nie ma opcji wyjść w czystych butach z tego osiedla. Ekipa robiła sobie przejazdy bardzo ciężkimi pojazdami po świeżo wyremontowanych podwórkach za pieniądze wspólnot. Pracownicy od wywodzenia śmieci, muszą targać kosze przez podwórka blokując jedyny przejazd na drodze. Tylko modlić się, żeby nie musieć tam wzywać służb. Bo nie zdążą dojechać. Osoby niepełnosprawne nie pokonają trasy do dworca w takich warunkach. A przejazd taki, że możnaby tam zorganizować rajdy terenowką.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx6 
 • m_gość

  28.04.2021, 21:11

  fajnie można się tam zakopac przekezdzajac samochodem.mieszkancy od kilku miesięcy nie maja dojazdu do własnych domów jakas porażka totalna.jedna wielka rozpierducha jedziesz i nie wiesz nawet gdzie możesz wjechać a gdzie nie

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx7 
 • +5

  olo_gość_gość_gość_gość

  28.04.2021, 14:10

  "PS - marzę chociaż o takiej nawierzchni jak ta na Zatorzu, ale najwyraźniej mieszkańcy Zatorza (w zdecydowanej większości beneficjenci MOPSu) są ważniejsi niż mieszkańcy Górek, płacący wysokie podatki (w tym podniesiony ostatnio podatek od nieruchomości)."

  Abyś ty wielki panie z Górek nie musiał korzystać z MOPS-u. Nikt tu ci nie każe płacić podatków.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx7 
 • -4

  e_gość

  28.04.2021, 16:59

  Pewnie nigdy nie bedzie musial bo jest zaradny i poradzi sobie.

  Cytuj
  IP: 77.254.xx7.xx3 
 • -2

  Gość _gość_gość

  28.04.2021, 18:43

  Zrobic jak z mostem zacząć zostawić i pier.olic dalej ta robote

  Odpowiedz
  IP: 109.131.xx2.xx0 
 • +3

  Kozen Viertel_gość

  28.04.2021, 19:17

  czyja dzielnica

  "mieszkancy Zatorza to pokolenie Niemcow, wiec gdzie , jak gdzie tam ,,ordnung muss sein,,"

  Jak juz "Ordnung muss sein" A pozatym, to pokolenie niemców jest juz w domu a nie na kozen. Heimat to piekny kraj. A zazdroscic mh, czego zazdroscic. Tych lepianek na górkach. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 84.158.xx7.xx1 
 • +1

  Adam S_gość

  29.04.2021, 08:17

  mierni tczewscy dziennikarze...

  (...)Z kolei prawdopodobnie jeszcze w maju ZUK ogłosi przetarg(...) Nawet sama Jolanta nie wie czy ogłoszą ten przetarg, nie ma Pani od zamówień w urzędzie miasta i leżą wszystkie inwestycje zaplanowane na ten rok a już mamy za chwile połowę roku!!! mierni tczewscy dziennikarze nawet nie zapytają jak rozwiązać ten problem... (oni nie zadają niewygodnych pytań prezydentowi)

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.