Chcesz otrzymywać "500 plus" bez przerw? Złóż wniosek do końca kwietnia!

Mama, matka, dziecko
Tczew - Chcesz otrzymywać "500 plus" bez przerw? Złóż wniosek do końca kwietnia!
Od czerwca rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy w przyznawaniu świadczenia 500 plus. Potrawa on do końca maja 2023 r. Aby otrzymać wsparcie bez przerwy rodzice bądź opiekunowie dziecka powinni złożyć wniosek w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią, może nastąpić przerwa w wypłacie pieniędzy.

Jeśli do końca kwietnia rodzice i opiekunowie dzieci złożą wniosek o wsparcie z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres rozliczeniowy, czyli 2022/2023 będą mieli gwarancję wypłaty świadczenia od czerwca tego roku bez przerw.

- Jeżeli natomiast złożą wniosek do końca czerwca, otrzymają pieniądze z wyrównaniem od tego miesiąca. ZUS ma bowiem dwa miesiące na rozpatrzenie wniosku. Jeśli złożą wniosek po 30 czerwca 2022 r. to wówczas świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Warto się więc pospieszyć. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.

Od początku roku wnioski o "500 plus" można przesyłać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Korespondencja dotycząca wniosków będzie odbywała się elektroniczne przez portal PUE ZUS, nawet wówczas, gdy wniosek został przesłany inna drogą. Środki z programu będą wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego.


Do tej pory pomorskie oddziały ZUS przyjęły przeszło 216 tys. wniosków o świadczenie "500 plus" na okres 2022/2023.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Ignac _gość_gość

  28.04.2022, 14:54

  Już złożony wniosek na wódeczkie musi być

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.