"Odmrażanie" tczewskiego szpitala. Wracają m. in. porody rodzinne

Szpital (fot. tcz.pl)
Tczew - "Odmrażanie" tczewskiego szpitala. Wracają m. in. porody rodzinne
Powoli wraca do normalności sytuacja w pomorskich szpitalach - wojewoda zniósł podwyższoną gotowość siedmiu placówek, wprowadzoną w związku z koronawirusem. Chodzi m. in. o Szpitale Tczewskie. Co to oznacza?

Tczewski szpital był jednym z listy wyznaczonej przez wojewodę, pozostającym w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W związku z pandemią wstrzymane zostały do odwołania wszelkie planowe przyjęcia i zabiegi. Dzięki poluzowaniu przepisów szpital będzie mógł przyjmować wszystkich pacjentów, a nie tylko tych w stanie zagrożenia życia.

- Nadal będziemy pracować w reżimie sanitarnym. Utrzymany zostanie namiot, w którym jest przeprowadzany triaż, wywiad epidemiologiczny, mierzenie temperatury. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, pacjent będzie trafiał na oddział. Powoli zaczynamy "odmrażanie" planowych zabiegów. - mówi Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewski. - Jeśli chodzi o pracę poradni u specjalistów w tzw. "białym domku", to nadal obowiązują tele porady, ale jeśli potrzeba zbadania pacjenta na miejscu, to po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, lekarz będzie mógł to zrobić - będzie jednak mniej pacjentów, bo wydłużyliśmy czas pomiędzy przyjęciami.

Zarząd Szpitali Tczewskich S.A. od 1. czerwca przywraca również możliwość prowadzenia porodów rodzinnych w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym placówki szpitala.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  Tczewiak_gość

  01.06.2020, 13:50

  Szpital się odmraża

  Szpital się odmrażą a spalarnia odpadów znowu zaczyna hałasować a starostwo niewidzi problemu czy znowu dziennik Bałtycki ma sprawę opisać chyba starostwo ma jakiś nadzór nad terenem szpitala

  Odpowiedz
  IP: 78.133.xx9.xx0 
 • -4

  Tęczowy Marian_gość

  01.06.2020, 15:24

  To dyskryminacja!

  Ja i mój partner bardzo staramy się o dzidziusia . Żaden lekarz w Tczewie nie chce nam pomóc, a pisowski reżim zabrania nam adopcji dziecka. A przecież jest tak wiele niechcianych dzieci. Cała nadzieja w Prawdziwym Prezydencie. Rafał! Rafał!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -2

  ._gość

  01.06.2020, 22:24

  Rafał ma Wam pomóc zrobić dzidziusia? Najpierw zapytałbym Roberta Biedronia - on chyba chętniej. Rafał to jedynie kasą sypnie na tęczowe ubranka

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx6 
  -3

  Tęczowy Marian_gość

  01.06.2020, 23:11

  Rafał jest bardziej światowy.

  Robert jest sexy, owszem. Ale Rafał ma takie kontakty, że załatwi silikonowe pośladki na NFZ i inne fantazje. Robert na premiera, Rafał na Prawdziwego Prezydenta!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +3

  _gość

  01.06.2020, 17:37

  To ile osób z koroną przyjął ten szpital

  No ile? Smiechu warte było to całe zamrażanie... Wszyscy pompowali kasę w służbę zdrowia jakby mieli tysiące chorych na oddziale.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx8 
 • +1

  snake_gość

  02.06.2020, 17:09

  szpital Tczewski

  Paranoja po czym niby ten szpital się odmroził?Chyba po nieróbstwie....z Covidem-19 nie miał do czynienia a i pacjentów nie przyjmował i jeszcze narzekał na brak sprzętu indywidualnego........do czego?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.