ZUS udostępnił nowe wnioski z Tarczy 3.0. Można też sprawdzać status wniosku

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - ZUS udostępnił nowe wnioski z Tarczy 3.0. Można też sprawdzać status wniosku
Nowe rozwiązania wprowadzone tzw. Tarczą antykryzysową 3.0, spowodowały konieczność wprowadzania zmian w niektórych wnioskach o wsparcie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) nowe wersje wniosków dla osób prowadzących działalność ubiegających się o świadczenie postojowe (RSP-D), gdzie w sekcji V wniosku, w treści oświadczenia dotyczącego daty rozpoczęcia prowadzenia  działalności, data została zmieniona z 1 lutego 2020 r. na 1 kwietnia 2020 r.
Dostępny jest też nowy formularz zwolnienia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek (RDZ). We wniosku uwzględnione są nowe grupy osób, które mogą ubiegać się o tę formę wsparcia oraz niezbędne oświadczenia.

- Wnioski dotyczące pomocy z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej można składać elektronicznie przez PUE ZUS, za pośrednictwem strony gov.pl, pocztą lub osobiście w placówce ZUS - na przykład do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa". - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Dodatkowo ZUS na PUE dodał możliwość podglądu szczegółów wniosków o świadczenie postojowe. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski o świadczenia postojowe, a także kontynuację wypłaty tego świadczenia. Informacje są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu [Dokumenty i Wiadomości] w formie dodatkowej zakładki "Tarcza antykryzysowa - wnioski".

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Przyjaciel _gość

  02.06.2020, 15:28

  Wybory prezydenckie 2020

  Jak wiemy wszyscy nie długo mają odbyć się wybory prezydenckie jeżeli nie daj boże wygrał by je Andrzej Duda będę zmuszony opuścić swoje miasto Tczew ostatnio Andrzej Duda pokazał się na mierzeji Wiślanej z Mateuszem Morawieckim a to wszystko wskazuje na to że Andrzej Duda nie potrafi sam prowadzić własnej kampanii prezydenckiej to on podpisał śmieciowe ustawy . Moim zadaniem jako mieszkańca Tczewa jest obowiązek taki żeby nie pozwolić na rządy Andrzeja Dudy , Andrzej Duda to marionetka PiS - u gdzie Jarosław Kaczyński pociąga za sznurki a Andrzej Duda tańczy jak mu się zagra . Moim zdaniem Andrzej Duda nie wygra wyborów i nie powinien bo on jeżeli ma coś powiedzieć to się głupio uśmiecha i jest takim ulizanym błaznem jeżeli ktoś ma wygrać to nie Andrzej Duda bo on słucha Jarosława Kaczyńskiego a wiadomo co było i jest jak jest u władzy PiS . Pis rujnuje Polską gospodarkę przez to rośnie dług Polski proszę zobaczyć jak zadłużona jest Polska lub o ile wzrosło zadłużenie Polski .

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.