Okno transferowe OFE - ZUS w 2020 r. odwołane

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - Okno transferowe OFE - ZUS w 2020 r. odwołane
Od 1 kwietnia do 31 lipca 2020 r. powinno trwać kolejne okno transferowe, a ubezpieczeni wybierać, czy część składki emerytalnej będzie trafiała w całości do ZUS czy w części do OFE. Nie odbywa się ono jednak ze względu na obowiązujący stan epidemii oraz przyjęte w związku z tym przepisy.

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, od 2016 r. okno transferowe otwierane jest co cztery lata w okresie od 1 kwietnia do 31 lipca. W tym roku jednak z powodu COVID-19 nie dojdzie do skutku.

Podczas okna transferowego członek otwartego funduszu emerytalnego (OFE) lub osoba, która ma subkonto, może ponownie zdecydować, czy chce aby część jej składki emerytalnej trafiała w całości na subkonto w ZUS, czy w części do OFE.  Decyzja w tym zakresie była przekazywana poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia.

-
Ponieważ okno transferowe 2020 r. zostało odwołane, część składki emerytalnej ubezpieczonych trafia na ich subkonta lub do OFE  - zgodnie z wcześniej podjętą przez nich decyzją. Oświadczenie, które złożą  obecnie, nie wywoła skutków prawnych. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Tymon_gość_gość_gość

  09.07.2020, 07:45

  Do OFE nas zmusił Tusk z Rostowskim. A potem nas bezczelnie okradli ze składek przelewając je do ZUS by łatać dziurę

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.