Rok 2021 "Rokiem Stefana Łaszewskiego"

Starostwo Powiatowe w Tczewie (fot. Tcz.pl)
Tczew - Rok 2021 "Rokiem Stefana Łaszewskiego"
Na styczniowej sesji Rady Powiatu rajcy zdecydowali, że rok 2021 będzie "Rokiem Stefana Łaszewskiego". Był to pierwszy wojewoda pomorski z czasów II Rzeczpospolitej.

Podczas XXVII Sesji, radni przyjęli rezolucję Rady Powiatu Tczewskiego w sprawie ogłaszania roku 2021 "ROKIEM STEFANA ŁASZEWSKIEGO", który w latach 1919-1920 piastował stanowisko pierwszego w historii II RP wojewody pomorskiego z siedzibą w Toruniu. Później, od 1922, był jednym z prezesów Najwyższego Trybunału Administracyjnego.

Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Pelplinie. W Toruniu jego pamięć uczczono wzniesieniem obelisku.

Pełną treść rezolucji i biogram Łaszewskiego można znaleźć tutaj


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  OBSERWATOR_gość_gość_gość_gość_gość

  28.01.2021, 13:01

  STEFAN ŁASZEWSKI

  Czytałem - że to prawdziwy i wielki polski patriota. Człowiek który większość życia poświęcił odradzającej się Polsce. Bardzo dobra inicjatywa powinno się pomyśleć o nadaniu jego imieniem np. nazwy ulicy, a nie szukać bohaterów ulic w jakiś tam gdańszczanach którzy WIELKIE NIC dla Tczewa i pomorza nie zrobili. BRAWO ZA POMYSŁ !!!

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.