Pomoc prawna na razie tylko zdalnie

Sąd (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomoc prawna na razie tylko zdalnie
W związku z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii związanym z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu tczewskiego do odwołana zawieszona zostaje stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

- W okresie zawieszenia stacjonarnej działalności punktów, udzielanie porad prawnych, świadczenie poradnictwa obywatelskiego oraz mediacja, odbywać się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. przez telefon, pocztą elektroniczną, przez komunikator internetowy lub w formie wideorozmowy) oraz poza lokalem punktu. - informuje Starostwo Powiatowe w Tczewie.


W czasie obowiązywania stanu epidemii nie obowiązuje składanie oświadczeń o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W celu ustalenia terminu udzielenia porady, świadczenia poradnictwa obywatelskiego lub mediacji osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 58 77 34 912 lub poprzez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/pomorskie/tczewski .

O wszelkich zmianach w sposobie funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie tczewskim, będą Państwo informowani na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej: www.powiat.tczew.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej