Wybrał się do sądu i wpadł w ręce policji

(fot. KPP Tczew)
Wybrał się do sądu i wpadł w ręce policji
Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Tczewa, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości został skazany za przestępstwo przywłaszczenia mienia i nie stawił się do aresztu śledczego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie został doprowadzony do aresztu śledczego.

W miniony piątek po godzinie 10 tczewscy kryminalni zdobyli informację o tym, że poszukiwany przez nich 25-letni mężczyzna znajduje się aktualnie na terenie miejscowego sądu.

- Funkcjonariusze, sprawdzając tę informację, we wskazanym miejscu zatrzymali poszukiwanego 25-latka. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo dotyczące przywłaszczenia mienia, sąd skazał mężczyznę na 8 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów 25-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.

Funkcjonariusze przewieźli 25-latka do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu osoby poszukiwanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej