Dwa poważne pożary i pomoc kolegom ze Wschodu

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Dwa poważne pożary i pomoc kolegom ze Wschodu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 07.03.2022 do 13.03.2022 roku zanotowano łącznie 39 zdarzenia w tym 16 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

09.03.2022 - Tymawa - pożar budynku jednorodzinnego

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano palącą się około 90% połać dachu budynku jednorodzinnego. Pożarem objęta była również drewniana klatka schodowa prowadząca z parteru na strych. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji trzech osób z wnętrza budynku. Podczas rozpoznania bojem, w klatce schodowej objętej pożarem ujawniono trzy butle propan-butan 11 kg, które wyniesiono na zewnątrz i schłodzono prądem wody. Jednocześnie podano prądy wody na połać dachu obu stron budynku przy pomocy dwóch podnośników hydraulicznych oraz prąd wody na klatkę schodową. Osoby ewakuowane z pożaru nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Kwidzyn, 4 zastępy z OSP Gniew, 2 zastępy z OSP Opalenie oraz 1 zastęp z OSP Tymawa.

11.03.2022 - Tczew ul. Kościuszki - pożar w mieszkaniu budynku wielorodzinnego

Na miejscu zdarzenia zastano pożar mieszkania na I piętrze budynku, zadymienie występowało na klatce schodowej, z okien mieszkania wydobywał się gęsty dym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia trzej ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowy, zabezpieczeni w linię gaśniczą udali się do wnętrza mieszkania, skąd ewakuowali jedną, nieprzytomną osobę. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej, którą przejął przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Mimo usilnych starań, stwierdzono zgon poszkodowanego. Do wnętrza mieszkania podano prąd gaśniczy wody. Po ugaszeniu i sprawdzeniu wszystkich mieszkań kamerą termowizyjną, działania zakończono. W zdarzeniu udział brało 5 zastępów z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

W dniu 07.03.2022 z terenu KP PSP w Tczewie wyjechały dwa konwoje. Jeden ze sprzętem pożarniczym od strażaków z województwa pomorskiego dla ukraińskich strażaków oraz konwój składający się z 10 samochodów, które jednostki OSP zdecydowały się przekazać na rzecz jednostek straży pożarnej w Ukrainie.

Drukuj
Prześlij dalej