Pierwsze nakrętki trafiły do potrzebujących

Pierwsze nakrętki przekazane (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pierwsze nakrętki trafiły do potrzebujących

zobacz galerię zdjęć: 4
W Tczewie stoi już pięć serc na plastikowe nakrętki. Każdy, kto napełnia pojemniki - pomaga. Pierwsze nakrętki zostały już przeznaczone na cele charytatywne.


Nakrętki zostały przekazane dwóm pierwszym wnioskodawcom - zgodnie z regulaminem, każdy otrzyma po 200 kg nakrętek, które przeznaczy na cele charytatywne.

- Oba wnioski dotyczą pomocy dla mieszkańców Tczewa - jeden dla chłopca chorującego na porażenie mózgowe - środki z zebranych nakrętek zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację dziecka. Drugi wniosek dotyczy 1,5-rocznej dziewczynki należącej do Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" . Dziecko urodziło się z rozszczepem kręgosłupa oraz przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Środki ze sprzedaży nakrętek mają zostać przeznaczone na rehabilitacje i zakup sprzętu. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.


Arturek Rosa rodził się w Tczewie w dniu 750-LECIA Tczewa - 30.01.2010r

- Niestety pomimo 10/10 po urodzeniu zauważyliśmy Jego problemy. Zdiagnozowano u Arturka Mózgowe Porażenie Dziecięce, a w późniejszym czasie Opóźnienie umysłowe w stopniu lekkim. Obecnie jest uczniem IV klasy integracyjnej w SP 10. Chodzi i mówi, chociaż ma widoczne ułomności. Wszystko to osiągnął determinacją i bardzo ciężką pracą z rehabilitantami, a także przeszedł też wiele zabiegów usprawniających. Aby Arturek mógł korzystać z ww "dobrodziejstw", potrzebne są znaczne sumy pieniężne, dlatego poza swoimi środkami posiłkujemy się pomocą z zewnątrz organizując różnego rodzaje happeningi, akcje charytatywne lub zbiórki. Cieszymy się, że Łukasz Tyb wskazał Arturka jako beneficjenta nakrętkowej akcji Urzędu Miasta Tczewa. Korzystając z okazji, pragnę zwrócić się do wszystkich pracujących, którzy nie mają pomysłu jak spożytkować 1% z już zapłąconego podatku za rok 2020. Wpisując w rozliczeniu rocznym KRS0000037904 i cel: Artur Rosa 15223 pieniądze te zostaną przelane na subkonto Arturka we Fundacji Zdążyć z Pomocą i spożytkowane na rehabilitacje -przede wszykim kosztowne turnusy. Więcej o Arturku na stronie www.arturek.net. Dziękujemy Państwu za Pomoc - mówi Sebastian Rosa.

Mała Iga walczy z kolei z lędźwiowym rozszczepem kręgosłupa i towarzyszącym mu wodogłowiem.

- Pomóc nam można przekazując 1 procent - KRS 0000037904 0 cel szczegółowy - 37259 - Skonieczna Iga. Darowizny prosimy kierować na konto - 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytuł przelewu - 37259 Skonieczna Iga - mówią rodzice dziewczynki.


W Tczewie mamy już 5 skarbonek na nakrętki - przed Urzędem Miejskim, obok apteki przy ul. Czyżykowskiej, na Os. Garnuszewskiego (obok Szkoły Podstawowej nr 11) oraz dwie na Suchostrzygach - w rejonie skweru przy fontannie oraz przy pasażu między SP 4 a ul. Żwirki.

Nakrętki ze skarbonek mogą otrzymać jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje lub inne zarejestrowane organizacje, zajmujące się statutowo zbiórką pieniędzy na cele charytatywne, jak również placówki oświatowe lub osoby fizyczne, które zadeklarują przekazanie środków uzyskanych ze sprzedaży nakrętek na konkretne zbiórki, prowadzone przez uprawnione do tego podmioty. Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest wypełnienie i złożenie deklaracji do Urzędu Miejskiego w Tczewie.

- Po każdorazowym zebraniu 200 kg nakrętek, rotacyjnie Zakład Usług Komunalnych przekaże zebrane nakrętki poszczególnym uczestnikom akcji, zgłoszonym do UM. Każdy uczestnik akcji zobowiązuje się do odbioru nakrętek własnym transportem. - wyjaśnia Mykowska.


Drukuj
Prześlij dalej