Terytorialsi z Pomorza testują nauczycieli

Wymaz (fot. 7 PBOT)
Tczew - Terytorialsi z Pomorza testują nauczycieli
Od niedzieli, 7 lutego, w województwie pomorskim ruszyła akcja testowania na obecność wirusa SARS-Cov_2 nauczycieli szkół podstawowych. W pobieranie wymazów od pracowników oświaty zaangażowani są żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, którzy realizują to działanie w pięciu tzw. Zespołach Szczepiennych. W pierwszym dniu akcji terytorialsi pobierali wymazy od nauczycieli z Pruszcza Gdańskiego oraz Tczewa. W następnej kolejności próbkę do badania na obecność koronawirusa oddali nauczyciele z Bytowa, Miastka oraz Kartuz.

W kolejne dni tę samą procedurę przejdą nauczyciele z pozostałych miast województwa pomorskiego w tym z Trójmiasta, Malborka, Lęborka, Wejherowa, Człuchowa czy Kwidzyna. Codziennie żołnierze 7 PBOT mają pobierać wymaz od ok 600 nauczycieli.

Poza testami pracowników oświaty żołnierze WOT codziennie pobierają wymazy od pozostałych osób, pracując w punktach przyszpitalnych oraz wspierają punkty szczepień.

- Warto podkreślić, że osoby, które czekają na wymaz na minimum 2 godziny przez badaniem powinny pamiętać, aby nie spożywać posiłków, nie pić, nie żuć gumy, nie płukać jamy ustnej i nosa, nie myć zębów, nie przyjmować leków, nie palić papierosów. - mówi Maciej Szalbierz z 7 PBOT.


Pod adresem "pomoc.wp.mil.pl" na interaktywnej mapie każdy może sprawdzić, gdzie w jego okolicy znajduje się punkt pobierania wymazów, którego pracę wspierają żołnierze Wojska Polskiego lub samodzielnie go zorganizowali. Poza lokalizacją punktu znajdziemy tam informację o godzinach pracy, dostępności oraz numer telefonu kontaktowego.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Dedio jo_gość

  08.02.2021, 15:25

  Sie szczepiociecie

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx8.xx0 
 • +4

  ANTYCOVIDIANIN_gość

  08.02.2021, 20:18

  LUDOBUJSTWO POLAKÓW

  BEZPRAWNY NIERZAD POSTANOWIŁ WYMORDOWAĆ ZA POMĄCĄ EKSPERYMENTU MEDYCZNEGO WSZYSTKICH SENIORÓW, PODAJĄC IM SMIERCIONOŚNY PREPARAT WYKONYJĄC W TEN SPOSÓB NA NICH EUTANAZJĘ !!!! TEN ZBRODNICZY RZĄD NIE RÓŻNI SIĘ NICZYM OD HITLEROWCÓW Z AUSCHWITZ-BIRKENAU!!!! LUDZIE OCKNIJCIE SIĘ W KOŃCU!!! CZY NIE WIDZICIE ŻE TE BESTE OKŁAMUJA WAS I CHCĄ WAS POZABIJAĆ ! BYLE BY TYLKO OSIĄGNĄC GLOBALNY CEL JAKIM JEST, DEPOPULACJA I NIEOGRANICZONA NICZYM WŁADZA KILKU OPENTANYCH DEMONAMI LUDZI!!! JESLI NAPRAWDĘ KOCHASZ SWYCH DZIADKÓW, NIE PROWADZ ICH NA PEWNĄ ZGUBĘ !!!!! W OSTNICH KILKU DNIACH, NIERZĄD ROZESŁAŁ DEMAGOGICZNĄ ULOTKĘ BY ZACHĘCAĆ LUDNOŚC DO TZW. SZCEPIEŃ, A JA WAM MÓWIĘ, NIE DAJCIE SIĘ ZWIEĆ, NIE POZWÓLCIE NA WSTRZYKNIĘCIE SOBIE I DZIADKOM TEJ TRUCIZNY TO PEWNA SMIERĆ A W NAJLEPRZYM RAZIE UTRATA ZDROWIA, W WIELU PRZYPADKACH NA CAŁE ŻYCIE. NIERZĄD KUPIŁ TĘ TRUCIZNĘ ZA NASZE PIENIADZE, BEZ NASZEJ ZGODY I BEZ NASZEJ ZGODY CHCE WAM TO WSTRZYKĄC!!! MACIE SWOJE PRAWA, BROŃCIE SIĘ, ALBO ZLIKWIDUJCIE TEN NIERZĄD. PAMIĘTAJCIE, NIE JEZTEĆIE PAŃSTWOWĄ WŁASNOŚCIĄ, NIEJESTEŚCIE KORPORACYJNĄ WŁASNOŚCIĄ !!! Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ ODRADZAM BRANIA UDZIAŁU WTYM NIELEGALNYM EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM !!!! TO GROZI KALECTWEM BĄDZ SMIERCIĄ !

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx7.xx7 
 • Gk_gość

  09.02.2021, 10:48

  Zemsta

  To dalej Żydzi co niby ginęli w tym auchwitz. Mordowali Polaków i przejmowali ich nazwiska, a teraz legalne mordy z pomocą plandemi

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx3 
 • U_gość

  08.02.2021, 22:31

  Uuu

  Kocham ten kraj ;)

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx1 
 • ANTYKOVIDIANIN_gość

  10.02.2021, 18:22

  HOLOKAUST POLAKÓW 2020/2021

  NAJPIERW S-U-K-I-N-S-N-Y POZAMYKALI LUDZI W DOMOWYCH WIĘZIENIACH, ODMÓWILI IM DOSTĘPU DO OPIEKI MEDYCZNEJ, A TERAZ ZA POMOCĄ STRZYKAWKI MORDYJĄ POLAKÓW I SĄ ZDIWIENI ŻE TYLU LUDZI UMIERA!!! ZBRODNIARZE TACY JAK KACZTŃSKI, DUDA, MORAWIECKI, SZUMOWSKI, NIEDZIELSKI, GUT, SIMON I CAŁA RESZTA TEJ ZBRODNICZEJ BANDY, KTÓRA MA JUŻ PONAD 80 TYSIECY LUDZI NA SWYM SUMIENIU I UMOCZONE ŁAPY WE KRWI!!! !!! NIE TYLKO ZMKNELI LUDZI W DOMOWYCH WIĘZIENIACH ALE LIKWIDUJĄ LIDZIOM ICH BIZNESY, PRZEDSIĘBIORASTAWA, DOPROWADZAJĄC DO UPADKU EKONOMICZNEGO I ZDROWOTNEGO A NIEJEDNO- KROTNIE DO SAMOBÓJSTW. ZA TEN STAN RZECZY ODPOWIEDZIALNY JEST PREZYDENT POLSKI ANDRZEJ DUDA I JEGO PRZYD**AS MATEUSZ MORAWIECKI WRAZ CAŁUM OBOZEM RZADZĄCYM. SĄ TO BEZ WĄTPIENIA, ZBRODNIARZE I EUGENICY, KTÓRZY BEZ REFLEKSYJNIE DOKONUJA MORDU NA NARODZIE POLSKIM. LUDZIE POZBAWIENI SUMIENIA BEZDUSZI I BEZ SKRUPUŁÓW. SPRZEDALI SIĘ ONI BANKSTERSKIEMU SYSTEMOWI ZA 30 SREBRNIKÓW . SĄ NICZYM JUDASZE, GLOBALISTYCZNE BENKARTY, NEOKOMUNISTYCZNI BANDYCI, KTÓRZY SPRZEDALI POLSKĘ JUŻ WIELE LAT TEMU WSTĘPUJAC DO TEJ ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ JAKIM JEST UNIA EUROPEJSKA !!! TA UMIJNA DZ**KA OSZUKAŁA NAS I OKRADŁA! ZOSTALIŚMY SPRZEDANI ZACHODNIM KORPORACJIM I ZAREJESTROWANI JAKO KORPORACJA OF PLAND. CZAS BY OBALIC TEN BEZPRAWNY RZAD CZAS BY POLSKA BYŁA TYLKO DLA POLAKÓW I TYCH KTÓRZY Z NIĄ SIĘ UTOŻSAMIAJĄ RESZTA WON NA MADAGASKAR LUB NA ARKTYKĘ. ALBO POD SCIANE! ZNISCZYLI DOSZCZĘTNIE TEN KRAJ, ZARABIAJĄC NA NASZYM NIESZCZEŚCIU BANDA ŁOTRÓW I ZŁODZIEJI I MORDECÓW!!!

  Odpowiedz
  IP: 178.36.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA