43 użytkowników ruchu przyłapanych na gorącym uczynku

(fot. KPP Tczew)
43 użytkowników ruchu przyłapanych na gorącym uczynku

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci ruchu drogowego z Tczewa brali udział w działaniach kontrolno- prewencyjnych pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja miała na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów, czy użytkowników hulajnóg elektrycznych. Mundurowi podczas akcji ujawnili 43 wykroczenia.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci tczewskiej drogówki prowadzili działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", w ramach których objęli szczególnym nadzorem między innymi rejony przejść dla pieszych.

- Działania te poświęcone są pieszym, rowerzystom i kierującym hulajnogami elektrycznymi, jednak często to oni stanowią zagrożenie i z ich winy dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci wczoraj przyglądali się uważnie ich zachowaniom na drodze. 24 pieszych uczestników ruchu drogowego i dwóch rowerzystów nie stosowało się do przepisów. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zachowanie kierowców daje również dużo do myślenia. Policjanci ujawnili aż 17 wykroczeń popełnionych przez osoby za kółkiem. Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zarejestrowali 4 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ właśnie tam należny ograniczyć prędkość jazdy i zachować szczególną ostrożność. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Przypominamy, że o bezpieczeństwo na drodze powinien dbać każdy uczestnik ruchu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • -3

  Pamiętamy_gość

  23.03.2023, 20:32

  Aj kant brit!

  Dżordz Flojd.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx2 
 • +17

  Tczewianin_gość

  24.03.2023, 00:08

  Piesi

  A ja apeluję żeby piesi nie wyskakiwali w ostatniej chwili na ulicę.Jestem za równo pieszym jak i kierowcą.Czasami trudno jest zahamować na ostatni moment.Piesi mają to gdzieś, bo mają pierwszeństwo.Może tej tematyce trzeba się przyjżeć?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx9 
 • +10

  v_gość

  24.03.2023, 07:30

  Bo piesi myślą, że po nowelizacji przepisów mają pierwszeństwo będąc już w odległości 10 km od przejścia dla pieszych, a każdy kierowca ma obowiązek stać się jasnowidzem i przewidywać już dzień wcześniej, że pieszy będzie chciał tamtędy przejść, ale tak nie jest. Co prawda nowe przepisy dają pieszym pierwszeństwo już w czasie wchodzenia na pasy - a nie jak do tej pory po postawieniu stopy na pasach, ale zobowiązują ich jednocześnie do zachowania szczególnej ostrożności. "Szczególna ostrożność musi polegać nie tylko na uważnej obserwacji otoczenia przejścia, ale także analizie czy jego wkroczenie na jezdnię w danym momencie nie spowoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa. Drugim z obowiązków - tym razem nowym - jest zakaz używania urządzeń elektronicznych w czasie przechodzenia przez pasy - dotyczy to szczególnie komórek i tabletów." Mamy do tego jeszcze wtargnięcie, czyli "wkroczenie na zebrę w takim momencie, że jadący pojazd nie jest w stanie w sposób bezpieczny zatrzymać się w celu ustąpienia pierwszeństwa. I przed podjęciem decyzji czy winny temu jest kierowca, czy pieszy, kluczowy jest jeden czynnik - mowa o prędkości i odległości. Jeżeli kierowca pędzi pomimo oznaczeń informujących o przejściu dla pieszych, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - nie dochował bowiem należytej ostrożności. Jeżeli jednak pojazd znajduje się tuż przy przejściu, a mimo wszystko pieszy bez żadnej zapowiedzi wejdzie przed jego maskę, to on stanie się winnym kolizji. Wina pieszego może być oczywista także w kilku innych przypadkach. Przykłady? Gdy pieszy wszedł na przejście z działającą sygnalizacją świetlną, ale dla niego był wyświetlany czerwony sygnał. Wtargnięcie stanie się także faktem wtedy, gdy konstrukcja drogi nie pozwala na pojawienie się na niej pieszego, a ten mimo wszystko sforsował infrastrukturę techniczną." Są już dostępne wyniki badań statystycznych wskazujące na to, iż kierowcy jeżdżą ostrożniej w okolicy przejść dla pieszych, a piesi nie zachowują należytej ostrożności.

  Cytuj
  IP: 5.226.xx3.xx6 
  -5

  Kierowca_gość

  24.03.2023, 13:11

  Potraktuj przejścia dla pieszych jak skrzyżowania na których jesteś na drodze podporządkowanej. Na 100% do takiego skrzyżowania nie podjeżdżasz z pełną prędkością. Z takim podejściem nie będzie problemu z pieszymi poruszającymi się po przejściu z pierwszeństwem.

  Cytuj
  IP: 193.105.xx3.xx0 
 • -1

  Hmmm-????_gość

  24.03.2023, 08:30

  Piesi

  "Bo piesi myślą, że po nowelizacji przepisów mają pierwszeństwo będąc już w odległości 10 km od przejścia dla pieszych, a każdy kierowca ma obowiązek stać się jasnowidzem i przewidywać już dzień wcześniej, że pieszy będzie chciał tamtędy przejść, ale tak nie jest. Co prawda nowe przepisy dają pieszym pierwszeństwo już w czasie wchodzenia na pasy - a nie jak do tej pory po postawieniu stopy na pasach, ale zobowiązują ich jednocześnie do zachowania szczególnej ostrożności. "Szczególna ostrożność musi polegać nie tylko na uważnej obserwacji otoczenia przejścia, ale także analizie czy jego wkroczenie na jezdnię w danym momencie nie spowoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa. Drugim z obowiązków - tym razem nowym - jest zakaz używania urządzeń elektronicznych w czasie przechodzenia przez pasy - dotyczy to szczególnie komórek i tabletów." Mamy do tego jeszcze wtargnięcie, czyli "wkroczenie na zebrę w takim momencie, że jadący pojazd nie jest w stanie w sposób bezpieczny zatrzymać się w celu ustąpienia pierwszeństwa. I przed podjęciem decyzji czy winny temu jest kierowca, czy pieszy, kluczowy jest jeden czynnik - mowa o prędkości i odległości. Jeżeli kierowca pędzi pomimo oznaczeń informujących o przejściu dla pieszych, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - nie dochował bowiem należytej ostrożności. Jeżeli jednak pojazd znajduje się tuż przy przejściu, a mimo wszystko pieszy bez żadnej zapowiedzi wejdzie przed jego maskę, to on stanie się winnym kolizji. Wina pieszego może być oczywista także w kilku innych przypadkach. Przykłady? Gdy pieszy wszedł na przejście z działającą sygnalizacją świetlną, ale dla niego był wyświetlany czerwony sygnał. Wtargnięcie stanie się także faktem wtedy, gdy konstrukcja drogi nie pozwala na pojawienie się na niej pieszego, a ten mimo wszystko sforsował infrastrukturę techniczną." Są już dostępne wyniki badań statystycznych wskazujące na to, iż kierowcy jeżdżą ostrożniej w okolicy przejść dla pieszych, a piesi nie zachowują należytej ostrożności."

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx8 
 • +1

  Hmmm-_gość

  24.03.2023, 08:38

  Piesi

  Nawiązując do komentarza powyżej to powiem tak...podchodzę do przejścia ...staję ....czekam...np. z prawej się auto zatrzyma a z lewej...szur,szur,szur, jeden, drugi, trzeci sie nie zatrzyma a z prawej kierowca wk* y bo czeka ..ja się przecież nie rzucę pod samochód. Są też piesi zombi, bo też jestem kierowcą a najczęściej pieszą. CÓŻ wszyscy musimy uważać ale kierowcy myślą, że 20 - 50 sekund szybciej coś zmieni ale niestety ten pośpiech może się zmienić w traume na całe życie. Pozdrawiam i miłego dnia.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx8 
 • +6

  xyz_gość

  24.03.2023, 08:32

  xyz

  Jak widać na zaoczonych zdjęciach policjanci "suszą" najbardziej niebezpieczną ulicę (według ich) w Tczewie jaką jest 30 stycznia na wyskości sklepów budowlanych ... Miejsce wyłącznie do nabijania kasy jak i na 91 na wysokości II LO. Dramat. Tam gdzie naprawdę tego wymaga to ich nie ma, bo gdzieś śpią po krzakach.

  Odpowiedz
  IP: 185.46.xx2.xx0 
 • +2

  500+_gość

  24.03.2023, 15:59

  bo od dawna wiemy

  że bezpieczeństwo mają oponiżej pleców a chodzi tylko o kasę na 500+ dla własnych wyborców

  Cytuj
  IP: 31.2.xx2.xx4 
 • +2

  Gwajer_gość

  25.03.2023, 11:26

  Gratuluję policjantom ślepoty i głuchoty. 43 wykroczenia. ŁAAAŁ! Serio? 43 to można w godzinę ogarnąć, jeśli się chce, w szczególności jeśli chodzi o rowerzystów i "hulajnogistów". Jazda po zmroku bez świateł, nieustępowanie pieszym, jazda po chodniku, przejeżdżanie po przejściu dla pieszych, jazda po jezdni pomimo obecności drogi rowerowej- to tylko część wykroczeń rowerzystów, które można zaobserwować CO DZIEŃ! 17 wykroczeń samochodami, z czego DWA to przekroczenie prędkości. 17 na ogółem 43. A jakie było pozostałe 26 wykroczeń? Lepiej nie mówić, bo się okaże, że propaganda rowerowa jest do bani? Typowe dziennikarskie szambo informacyjne...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.