172 ofiary przemocy domowej w powiecie tczewskim

Przemoc (fot. Studio Fiolet, Nie daj się przemocy (YouTube))
Tczew - 172 ofiary przemocy domowej w powiecie tczewskim
Niektórzy sądzą, że to co dzieje się za ścianą naszego mieszkania jest wyłączną sprawą sąsiadów. Policja przekonuje, że nic bardziej mylnego. Za ścianą mogą rozgrywać się ludzkie dramaty, którym może zapobiec nasza szybka reakcja. Tylko w ub. roku mundurowi wszczęli 172 procedury związane z wydaniem tzw. niebieskiej karty.

Osoby, które są ofiarami przemocy powinny szukać pomocy, zgłaszając się na policję. Pomóc im także może tak zwana "niebieska karta". Jest ona częścią procedury policyjnej związanej z przemocą domową. Odpowiedni, dokładny zapis każdego przypadku interwencji wobec przemocy w rodzinie, jest niezmiernie pomocny w dalszym etapie udzielania pomocy ofierze. W przypadku wszczęcia postępowania karnego wobec sprawcy może stanowić niepodważalny dokument procesowy, dlatego podczas interwencji policji należy ubiegać się o założenie "niebieskiej karty".

Na marcowej sesji Rady Powiatu przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przedstawili raport o stanie bezpieczeństwa. Wiceprzewodnicząca RP Alicja Gajewska pytała o to, ile niebieskich kart wydano w ub. roku na terenie powiatu tczewskiego:

- Wydane zostały 172 niebieskie karty - 114 na terenie samego miasta. Wśród sprawców było 5 kobiet. 81 agresorów było pod wpływem alkoholu - wyjaśniał mł. insp. Dariusz Krasula, komendant Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Policjanci podkreślają, że przemoc w rodzinie to także zachowania mające na celu sprawowanie kontroli nad bliską osobą. Przemoc to też poniżanie, wyzywanie, krytykowanie i grożenie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +14

  Www_gość

  27.03.2019, 12:23

  Śmieszne

  Nie rozśmieszajcie mnie. Kto miał do czynienia z policją która interweniuje do przemocy w rodzinie ten wie że to tylko w teorii ładnie działa.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • +9

  PRACUŚ_gość

  27.03.2019, 12:49

  REALIA

  Wszystko przez ten naród ! Ludzie po 300godzin zasuwaja tylko po to by wiązac koniec z koncem co I tak czasami jest niemożliwe, a NFZ? Wtedy wychodzą wszystkie brudy. Za 5lat to My bedziemy wyjezdzac nawet do Ukrainy w celu zarobienia bo juz teraz sa u nas lepiej traktowani niz rodowity POLAK !!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx3 
 • -4

  Xxx_gość

  27.03.2019, 15:01

  Ja mam niebieską kartę za free, tak się statystyki nabija jak, że średnia krajową. Ku RW y

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx4.xx7 
 • -3

  Prawda_gość

  27.03.2019, 17:43

  Prawda

  Bo faceci to p... y co drugi tczewian chodzi pod wpływem narkotyków potem mu kobieta przeszkadza bo całymi dniami siedzi w domu przy grach i z dziećmi a on lata i jak wraca do domu to mu nie pasuje to się zneca bo nie ma nad kim do kolegów niech skaczą pały tak to się tyczy co drugiego faceta weźcie się za robotę a od kobiet wara powinniście być im wdzięczni że zapier.... Dla was żebyście mieli uprane, ugotowane, i że wam na świat dziecko dała a tu taka wdzięczność z ich strony ale karma wraca do każdego.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx5 
 • +1

  Www_gość_gość

  27.03.2019, 18:46

  Muszę to napisać

  Nieźle jesteś p***nięta tępa dzido.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx7 
 • +2

  kik_gość

  27.03.2019, 21:12

  Idiotyczne pytanie: Ile kart założono. A przeciez miara problemu nie jest liczba założonych kart a liczba poczynionych wpisów w niebieskich kartach czy to istniejących czy nowych

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +5

  Śmiech na sali _gość

  27.03.2019, 22:31

  Porażka. Pomoc w takich sytuacjach jest niemalże fikcyjna. Pytanie: " czy jest Pani pewna że chce Pani założyć mężowi niebieską kartę? Bo wie Pani to jest smród. On straci prace i za co bedziecie żyli ". Prawo w rzeczywistosci nie chroni ofiar. To ofiara musi uciekać. Pytanie dokąd i za co...

  Odpowiedz
  IP: 84.46.xx0.xx7 
 • +3

  Www_gość_gość

  28.03.2019, 08:40

  To prawda

  Policjanci zadają takie pytania bo znają to z autopsji, sami często powodują przemoc domową. Nie chcą zachęcać do tego bo ich żony mogą dowiedzieć się że można taką kartę łatwo założyć

  Cytuj
  IP: 37.30.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA