Gniew. Przedszkola i żłobki nieczynne do 7 czerwca

Nowy reżim sanitarny w przedszkolach (fot. Tcz.pl)
Tczew - Gniew. Przedszkola i żłobki nieczynne do 7 czerwca
Burmistrz Gniewa ponownie spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli, by podjąć dyskusję na temat dalszej działalności placówek oświatowych w gminie. Po konsultacji, mając na względzie wymagania sanitarne oraz z powodu małego zainteresowania rodziców zapisaniem dzieci na zajęcia, włodarz podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia placówek do 7 czerwca.

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 25 maja przywrócone zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III, zajęcia rewalidacyjne oraz konsultacje z nauczycielami dla uczniów 8 klas, przygotowujących się do egzaminów.

Szczegóły na temat uruchomionych zajęć rodzice znajdą na stronach internetowych szkół oraz u dyrektorów placówek.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej