Cztery pożary w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Cztery pożary w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 07.01.2019 roku do 13.01.2019 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 4 pożary, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy

Ważniejsze zdarzenia


08.01.2019r. - Tczew ul. Starowiejska - zatrucie tlenkiem węgla.
Po przybyciu na miejsce, zastano mieszkankę jednego z mieszkań, w budynku wielorodzinnym, która po kąpieli poczuła się źle. W mieszkaniu, znajdował się piecyk gazowy oraz piece kaflowe. Przy pomocy detektora gazowego stwierdzono, że w mieszkaniu występuje stężenie tlenku węgla. Poszkodowaną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Mieszkanie zostało przewietrzone i ponownie sprawdzone detektorem - nie stwierdzono tlenku węgla. Pozostałych mieszkańców poinformowano o zagrożeniu i konieczności naprawy piecyka gazowego przez osobę uprawnioną. W działaniach brał udział zastęp z JRG w Tczewie.

09.01.2019r. - Pelplin ul. Mestwina - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, Opel Vectra, stojący w poprzek drogi. Po rozpoznaniu stwierdzono, że samochód uderzył w bariery ochronne znajdujące się na moście. Kierowca samochodu oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem zastępów straży oraz policji. Na prośbę policji przeszukano okolicę jednak nie odnaleziono kierowcy. W wyniku uderzenia uszkodzone zostały między innymi betonowe bariery znajdujące się na moście o czym poinformowany został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W działaniach brały udział zastępy: z Posterunku JRG w Pelplinie oraz z JRG w Tczewie.

11.01.2019r. Wielkie Walichnowy - pożar piwnicy
Na miejscu zastano zadymienie w pomieszczeniach piwnicy, budynku mieszkalnego. Działania polegały na zlokalizowaniu źródła pożaru. Stwierdzono, że pala się materiały łatwo palne składowane w pomieszczeniu kotłowni, obok pieca centralnego ogrzewania. Pożar został ugaszony. Następnie przewietrzono wszystkie pomieszczenia budynku. W zdarzeniu nikt nie został ranny. W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży: 2 zastępy z JRG w Tczewie, 2 zastępy z OSP w Gniewie oraz zastęp z OSP w Polskim Gronowie.

Drukuj
Prześlij dalej