Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie

Policyjna debata (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa". Spotkanie odbyło się wczoraj w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

Wczoraj (25 września br.) o godzinie 16.30 w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa". Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie.

- Po wprowadzeniu w szczegóły debaty przez policjantów, głos zabrała przedstawicielka jednego z banków. W przygotowanej prezentacji uczestnicy debaty dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu podczas transakcji bankowych oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z internetowym oszustem. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w trakcie debaty podkreślali, że przestępcy bardzo często podszywają się na komunikatorach społecznych za znajomych i próbują wyłudzać pieniądze. Stróże prawa mówili uczniom jak w takich sytuacjach się zachować. Mundurowi przypomnieli również uczestnikom debaty, że palenie papierosów przez nieletnich jest objawem demoralizacji, za co można trafić do sądu rodzinnego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na zakończenie uczestnicy podzielili się swoimi wnioskami i spostrzeżeniami, a także wypełnili ankiety podsumowujące przedsięwzięcie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +10

  SławekBorewicz_gość

  26.09.2019, 17:24

  Debaciarze

  Większa korzyść by była jakby panowie asp Krajewski i komisarz Pałkowski utworzyli patrol pieszy i przeszliby się np po Manhattanie I może by wreszcie zobaczyli na własne oczy jak wygląda przestępca

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx5 
 • +2

  GuMiś_gość

  26.09.2019, 22:11

  100/100

  Nie za wiele wymagasz od tych panuf???

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx8 
  +4

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  28.09.2019, 06:29

  UJAWNIAMY !!!

  Z czynów do działania , na skwerkach, chodnikach panów policjantów nie uświadczysz !

  Cytuj
  IP: 188.146.xx6.xx8 
 • +3

  ha_gość

  26.09.2019, 22:02

  taras

  i jeszcze ten glina co stoi mówił a jak coś się dzieje pierwszy ucieka

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx9.xx1 
 • -1

  gość_gość

  27.09.2019, 12:06

  a gdzie ja....u ze sztandarem...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA