Chciał ukraść blender i prostownicę, po czym pobił pracownicę sklepu

Zatrzymany (fot. KPP Tczew)
Tczew - Chciał ukraść blender i prostownicę, po czym pobił pracownicę sklepu

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z tczewskich sklepów. Według ustaleń mundurowych mężczyzna najpierw ukradł sprzęt agd, a następnie pobił pracowniczkę sklepu, która próbowała udaremnić kradzież. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej, za co sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za te przestępstwa zatrzymany 27-latek odpowie w warunkach recydywy, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

24 stycznia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że dwa dni wcześniej na terenie jednego ze sklepów doszło do przestępstwa kradzieży rozbójniczej.

- Mundurowi, zajmując się tę sprawą, ustalili, że sprawca po wejściu do placówki, ukradł blender i prostownicę do włosów, a następnie pobił pracowniczkę sklepową, która próbowała udaremnić kradzież. Mężczyzna po tym zdarzeniu uciekł z miejsca zdarzenia. W związku z zaistniałym przestępstwem policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, gdzie jak się okazało powstały straty na kwotę prawie 350 złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew - Policjanci dalej zajmując się tę sprawą, ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 27-letni bezdomny mężczyzna. 26 stycznia br. ustalili, że poszukiwany mężczyzna znajduje się na terenie noclegowni, gdzie go zatrzymali. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu.

Dzięki zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez funkcjonariuszy do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. Po przesłuchaniu śledczy zawnioskowali do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny, który przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 27-latka trzymiesięczny areszt. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy, bo był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd.


Za te przestępstwa w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +9

  RAP_gość

  31.01.2022, 14:48

  Ukradł blender, prostownicę po czym pobił pracownicę joł, joł rap. Już nie wyjdzie na ulicę przez ten blender, prostownicę joł, joł rap. A na dzielni wielka draka bo zamknęli im chłopaka joł, joł rap. Już szczęśliwa pracownica bo znalazła się prostownica. joł, joł rap Tcz zmieni teraz na Tczew przestępcom przyjazne joł, joł rap

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +7

  RAP_gość

  31.01.2022, 15:03

  drobna pomyłka

  Miało być "Tcz zmieni teraz nazwę na miasto przestępcom przyjazne joł, joł rap"

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +5

  Zbigniew stonoga_gość_gość

  31.01.2022, 15:28

  Bohater

  Zdobędzie uznanie w AS bo z łapami się rzucił na kobietę... bohater

  Odpowiedz
  IP: 77.65.xx8.xx2 
 • +3

  Daniel_gość

  31.01.2022, 18:55

  Może nowa nazwa dla strony tcz.pl np. dzień z życia patologii, kroniki menela, tczewska patola, dzień z życia menela, szlakiem tczewskiej patologii, Pakuj manatki z Tczewa za kratki, Z Tczewa bliżej celi, Żule, Żule w Tczewie ich przytulę, Rumcajs i menele zawsze przyjaciele, W Tczewie się dzieje - mordercy i złodzieje, Bandziory z Tczewa - tego nam trzeba, Przyjedź do Tczewa, obrobimy cię jak trzeba, Nie masz cwaniaka jak złodzieja Tczewiaka, Rumcajs złodziej dwa bratanki i do wódki i do szklanki, Menele w Tczewie czyją się lepiej.

  Odpowiedz
  IP: 92.38.xx8.xx8 
 • +3

  Adi_gość

  31.01.2022, 23:19

  Narkomania

  Zajmijcie tez narkomania na suchostrzygach bo lata ich coraz więcej na wieżowcach trzepać klatki i piwnice

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx2 
 • +1

  qq_gość

  01.02.2022, 04:30

  Brajanek dla żesiki chciał erdolnąć żelasko do włosów żeby go 14stego nie wymieniła na lepszy model..:D tępy uj :D

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • As_gość

  01.02.2022, 07:27

  Co to za język, w kółko śledczy i zamiennie stróże prawa. A wniosek o areszt tymczasowy składa do sądu prokurator. To on jest tym śledczym z artykułu?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx8 
 • gość_gość_gość_gość_gość

  01.02.2022, 19:40

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek i złodziejstwo się skończy,inaczej nic z tego...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.