Szczypiorniści Al Ain Club pokonali Sambora Tczew

Dzisiaj (08.09.2013 r.) w hali II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie piłkarze ręczni Sambora zmierzyli się z zawodnikami klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Al Ain Club. Sparing wygrali goście z Półwyspu Arabskiego.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Pierwszą bramkę rzucili piłkarze Sambora, lecz następne 6 zdobyli goście. Przez całą pierwszą połowę gospodarze konsekwentnie odrabiali straty i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 13:13. Po kwadransie drugiej połowy zawodnicy z Al-Ajn wyszli na prowadzenie 22:16 i kontrolowali przewagę, pod koniec meczu rozluźnili się, co pozwoliło odrobić Samborzanom 3 bramki, ale na odniesienie zwycięstwa to nie wystarczyło.

Sambor Tczew - Al Ain Club 27:30 (13:13)

Drużyna Al Ain Club jest czołową drużyna piłki ręcznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaś sekcja piłki nożnej tego klubu jest najbardziej utytułowanym zespołem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.