TALK po trzeciej kolejce

zobacz galerię zdjęć: 3
Tradycyjnie w sobotę w sali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich przy ul. Czyżykowskiej odbyła się trzecia kolejka Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Przy licznie zgromadzonej publiczności swoje mecze rozgrywali pasjonaci koszykówki z Tczewa i okolic.

W pierwszym meczu kolejki zmierzyły się drużyny Hejters i Team Malbork. Po pierwszych dwóch kwartach trudno byłoby wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny z równym zaangażowaniem weszły w mecz. Wynik pierwszej połowy to 17:17. Niestety zespół Hejters przez następne 2 kwarty zdobył tylko 10 pkt. przy 21 pkt. malborczan. W ostatniej kwarcie popis swoich umiejętności snajperskich dał Karol Wojtaś, zdobył on większość punktów swojej drużyny w tej kwarcie. Ostatecznie Hejters : Team Malbork 27:38.

Zdobycze zawodników: Błażej Żołędziewski 15 pkt. 10 zb, 5 przechwytów, Karol Wojtaś 10 pkt, 5 zb, Jarosław Pluszcz 9 pkt, 2 asysty, Krzysztof Lopko 4 pkt, Rafał Dorszewski. Wśród pokonanych: Mateusz Balbusa i Bartek Czajka uzyskali po 7 pkt i 4 zb, Robert Lubiszewski 6 pkt, Mateusz Pustkowski 3 pkt, Michał Korsak i Dominik Jkubowski po 2 pkt, Piotr Kaszubowski 6 zb, Tomasz Sosnowski.

Faworyzowany zespół Polpharmy w meczu z Metroxem natknął się na duży opór. Wyrównana pierwsza kwarta, którą wygrał Metrox 3 punktami, była zapowiedzią wyrównanego całego meczu. Znowu Przemek Józefiak dominował pod obiema tablicami, jednak nie przekładało się to na dominację Polpharmy. Walkę o zbiórki wygrał Metrox w stosunku 28:31. W końcówce meczu zespół Metrox zdołał utrzymać niewielką przewagę głównie dzięki dobrej grze Macieja Wojciechowskiego, który w całym meczu zdobył aż 19 pkt. i 9 zbiórek w tym 5 w ataku. Mądra, rozsądna gra Metroxu pozwoliła „dowieźć” zwycięstwo do końca pojedynku i pozbawiła Polpharmę miana drużyny niepokonanej w TALK. Drużyna Metrox pokonała Polpharmę 38:46. Zdobycze zawodników: Maciej Wojciechowski 19 pkt, 9 zb, Tomasz Chrzanowski i Mikołaj Stasiak po 9 pkt, Michał Młyński 5 pkt, Artur Grodź i Filip Maniuk po 2 pkt, Piotr Górzyński, Robert Małyszek, Bartosz Mazurkiewicz, Piotr Wojciechowski, Artur Olszewski.

Drużyny TCZ i Black Horse są na dwóch przeciwległych biegunach Ligi: TCZ bez porażki, Black Horse bez zwycięstwa. Różnicę klas dało się zauważyć już od pierwszej kwarty, którą zawodnicy Maćka Repińskiego wygrali 19:5. Szkoda, że Black Horse w swoim składzie mają tylko jednego Bartka Neubauera. Klasą dla siebie był król strzelców Ligi Piotr Samujło, zdobywca 26 pkt. Wtórował mu zawsze pewny i spokojny Tomasz Smykowski – 15 pkt. Prawie wa razy większa zdobycz punktowa TCZ mówi wszystko o tym meczu. Jeżeli Black Horse nie poprawią swojej gry mogą zostać czerwona latarnią Ligi. TCZ – Black Horse 66:34. Zdobycze zawodników: Piotr Samujło 26 pkt, 6 zb, Tomasz Smykowski 15 pkt, 3 zb, Paweł Samujło 10 pkt, 6 zb, Mateusz Papis 7 pkt, 8 zb, Bartosz Krasiński i Tomasz Hibner po 4 pkt, Maciej Repiński i Kamil Laskiewicz. Dla pokonanych: Bartek Neubauer 19 pkt, Jarosław Rekowski 6 pkt, 5 zb, Daniel Guz 5 pkt, 7 zb, 2 przechwyty, Dariusz Bayerowski 4 pkt, 4 zb, Michał Smoczyński, Dawid Czajka.

Skazani na porażkę zawodnicy zespołu Kosmokwaków zadziwiająco twardo zagrali w pierwszej kwarcie przeciwko teoretycznie lepszym Devilsom. Pierwszą kwartę udało im się nawet wygrać stosunkiem 15:16. Niestety, doświadczenie Devilsów i skuteczność Krzysztofa Linka nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł młodemu zespołowi Kosmokwaków. Na pierwsze zwycięstwo w Lidze muszą jeszcze poczekać. Mimo tego, że wszyscy zawodnicy Kosmokwaków zdobyli punkty więcej o 21 zdobył zespół Devilsów i to oni cieszyli się z trzeciego zwycięstwa w Tczewskiej Lidze Koszykówki. Devils : Kosmokwaki 54:33. Zdobycze zawodników: Piotr Borys 18 pkt, Krzysztof Link 17 pkt, 14 zb, Adrian Borys 10 pkt, 5 zb, Dominik Kaszubowski 6 pkt, Jarosław Bałamączyk 3 pkt, Piotr Wojciechowski. Dla pokonanych; Maksym Mamcarz 10 pkt, 4 zb, Marcin Ormianin 6 pkt, 5 zb, Dawid Truć 5 pkt, 5 zb, Sebastian Seyda 4 pkt, 5 zb, Erwin Kaczmarczyk 3 pkt, Aleksander Dyas i Mateusz Jurojć po 2 pkt, Damian wiórek 1 pkt.

Ostatni mecz między drużyną Hejters a Polpharmą był wyrównany w pierwszej i czwartej kwarcie. Druga kwartę Polpharma wygrała 2:17, a trzecią 2:12. Dlatego wynik końcowy to 27:54. Na gwiazdę Ligi wyrasta Przemek Józefiak, który w tym meczu zdobył 17 pkt. Więcej, ale tylko o jeden punkt, uzyskał Grzegorz Chmielowski. Doświadczenie i ogranie wzięło górę nad młodą drużyną Hejters, w której składzie zabrakło kilku zawodników z Marcinem Kotłowskim na czele. Zdobycze zawodników: Grzegorz Chmielowski 18 pkt. 4 zb, Przemysław Józefiak 17 pkt. 14 zb, Maciej Szymański 10, 3 zb, 3 przechwyty, Tomasz Użlis 3 pkt, Daniel Syldatk, Łukasz Domachowski i Maciej Ciechanowski po 2 pkt, Jacek Bieliński. Wśród pokonanych Bartek Czajka 9 pkt, 5 zb i 3 asysty, Tomasz Sosnowski i Mateusz Pustkowski po 6 pkt. Robert Lubiszewski 4 pkt i 5 zb., Piotr Kaszubowski 2 pkt. i 4 zb. Mateusz Balbusa.

Już w sobotę 27 kwietnia kolejne emocje Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

zmierzą się:
14.00 Hejters - Devils,
15.00 TCZ - SRKFIS Polpharma,
16.00 Black Horse - Metrox,
17.00 Team Malbork - Kosmokwaki,
18.00 TCZ - Devils.

Dodajmy, że rozgrywki odbywają się w soboty w godzinach 14-19 w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich przy ul. Czyżykowskiej 17 w Tczewie. Drużyny zapraszają do wspólnego kibicowania.

Na stronie www.koszykowka.tcz.pl w zakładce "Terminarz" są już dostępne kompletne statystyki meczowe, terminarz oraz tabela rozgrywek wraz z klasyfikacjami graczy w poszczególnych elementach koszykarskiego rzemiosła. Wszelkie aktualności na temat ligi można znaleźć na Facebooku .