Motywacyjny kop od Inowrocławia

KSK Noteć wykorzystując przewagę własnego parkietu oraz brak bardzo ważnych ogniw zespołu MF Meble Tczew wygrał spotkanie w Inowrocławiu 83:45.

Już od początku spotkania tempo narzuciła ekipa gospodarzy, zdobywając pierwsze siedem punktów. Tomasz Portacha, rzucający MF Meble Tczew, przerwał passę rywali, jednak to nie wpłynęło na zmianę wyniku. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się prowadzeniem ekipy z Inowrocławia 17:7.

W drugiej kwarcie drużyna trenera Jacka Miecznikowskiego walczyła o odrobienie start, jednak i to nie pomogło. Świetna gra Huberta Wierzbickiego i jego kolegów zdominowała pierwszą połowę. Reprezentant drużyny z Inowrocławia rzucił w ciągu siedmiu minut 11 punktów dla swojej drużyny.

Druga połowa spotkania nie różniła się od pierwszej. Gospodarze przy silnym dopingu kibiców spokojnie zdobywali wiele punktów po szybkim ataku. Na wynik próbowali wpłynąć: Daniel Szłapka - zdobywca 13 punktów oraz Tomasz Portacha i Tomasz Kurpiewski, którzy dorzucili po osiem punktów.

Nie do zatrzymania u przeciwników był wspomniany Hubert Wierzbicki oraz Mikołaj Lewandowicz, którzy dominowali pod koszem gości. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu KSK Noteć Inowrocław 83:45.

Warto wspomnieć, że tczewska drużyna grała w osłabieniu. Na parkiecie nie pojawił się Daniel Syldatk oraz zawodnicy z Polpharmy Starogard Gdański, którzy zawarli z zespołem umowę szkoleniową: Aleksander Lebiedziński oraz Filip Struski.

Trener Jacek Miecznikowski wraz z zespołem od teraz przygotowuje się do domowego meczu z Treflem II Sopot. Spotkanie w Inowrocławiu przechodzi do historii, która ma zmotywować zawodników z Tczewa do jeszcze cięższej walki i udowodnienia, że stać ich na wiele, co już pokazali w poprzednich spotkaniach.

KSK Noteć Inowrocław - MF Meble Tczew 83:45 (17:7 24:15 21:11 21:12)

MF Meble: Szłapka 13, Kurpiewski 8, Portacha 8, Gołębiewski 5, Krakowiak 3, Samujło 3, Żebrowski 3, Leśniak 2, Kaliński 0, Ronowski 0, Sarnowski 0, Wieczorkowski 0.

KSK Noteć: Lewandowicz 12, Wierzbicki 12, Korólczyk 11, Pochocki 11, Grod 9, Pomieciński 8, Maciejewski 6, Michałek 6, Kozłowski 4, Słupiński 4, Filipiak 0.