Gwardia Koszalin pokonuje zespół z grodu Sambora

Latocha Agropom Tczew - Gwardia Koszalin (fot. tcz.pl)
W niedzielę 26.01.2014 r. Latocha Agropom Tczew podjął na własnym parkiecie zespół z Koszalina w ramach XIV kolejki II ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:24 (11:11) na korzyść gości.

Początkowe minuty spotkania należały do Gwardii Koszalin, która po 7 minucie gry prowadziła 4:0. Przełamanie nastąpiło kiedy w bramce gospodarzy pojawił się Wojciech Komorowski, to dzięki jego świetnej interwencji tczewianie odrobili straty, a w 21 minucie objęli prowadzenie na (8:6). Obie drużyny toczyły zacięty bój w wyniku czego ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem (11:11).

Po przerwie podopieczni trenera Tomasza Śmiełowskiego utrzymywali jedno-dwubramkową przewagę nad rywalem, który w 46 minucie zaczął odrabiać niewielkie straty. W końcowej fazie meczu to goście stworzyli kilka dobrych akcji, co przełożyło się na końcowy rezultat. Pomimo nie korzystnego wyniku końcowego spotkanie należy zaliczyć do udanych, walka bowiem trwała do samego końca, a emocji nie brakowało, co widać było na trybunach. Serdeczne podziękowania dla kibiców, którzy przybyli na mecz w licznej grupie.

Kolejne spotkanie tczewianie rozegrają na wyjeździe ze Szypiorniakiem Olsztyn w sobotę 01.02.2014r. o godz.18:00 (Olsztyn- Hala V LO ul. Krasickiego 2).

Latocha Agropom Tczew w składzie: Komorowski Wojciech, Lewandowski Łukasz, Brzoza Tomasz (7), Lesiński Daniel(6), Szupiluk Mateusz(5), Kurczyński Szymon(3), Latocha Tomasz(2), Jastrzębski Piotr(1), Waldecker Krzysztof, Skonieczny Łukasz.