UKS "Piątka" wygrywa w Tczewie turniej PLLKK

Mecz z UKS „Siódemka” Sopot, zeszłorocznym zwycięzcą ligi, należał do trudnych spotkań. Tczewianki osłabione brakiem kontuzjowanej Darii Sztalki zagrały zdecydowanie poniżej możliwości.

Słabo wypadła walka pod tablicami, natomiast w ataku dobre akcje przeplatały się z bardzo nieskutecznymi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:13. W trzeciej kwarcie sopocianki zaczęły odrabiać straty i zmniejszyły dystans 33:23. Ostatnia odsłona to wyrównana gra obu zespołów i końcowe zasłużone zwycięstwo tczewianek 45:34. Drugi mecz z GKS „Grom” Turowo to znacznie lepsza gra koszykarek Piątki. Do przerwy wynik wyniósł 37:13. To efekt skutecznej i szybkiej gry , oraz znacznie lepszej gry w obronie w porównaniu do poprzedniego meczu. W drugiej połowie więcej zagrały mniej doświadczone zawodniczki Piątki stad drugą połowę wygrały zawodniczki z Turowa 18:24 końcowy rezultat spotkania 55:37. W trzecim spotkaniu Sopot pokonał Turowo 44:32.Tczewianki po 2 turniejach zajmują 2 miejsce w Północnej Lidze Licealnej Koszykówki Kobiet.

Skład zespołu: Magdalena Sztalka 2 i 0, Wiktoria Wojciechowska 4 i 3, Agata Załęska 17 i 18 (1x3), Karolina Karasek 8 i 18, Julia Kotlewska 0 i 2, Karolina Gabrychowska 6 i 8 , Eliza Bednarska 8 (1x3) i 8. trener Tomasz Mazur.