Kolejny medal Mistrzostw Polski dla Unii Tczew

Kolejny medal Mistrzostw Polski dla Unii Tczew (fot. tcz.pl)
W dniach 26-29 lipca 2012 na torze regatowym w Kruszwicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2 km. Po raz kolejny świetnie spisali się wioślarze Unii Tczew. Brązowy medal w jedynce juniorek wywalczyła 15-letnia Paulina Brzostek.

W czterodniowych zmaganiach wzięło udział ok. 400 zawodników i zawodniczek z 35 klubów wioślarskich całej Polski. Tczewski klub reprezentowały 2 zawodniczki. Były to rewelacyjne regaty dla zawodników tczewskiej Unii. Zdobyliśmy kolejny medal na imprezie rangi mistrzowskiej, to już czwarty w tym sezonie. Brązowy medal w jedynce juniorek młodszych zdobyła Paulina Brzostek. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła zawodniczka z Krakowa Karolina Smyrak, a srebrny z Warszawy Joanna Śliwińska. Pierwszego dnia Paulina zajęła drugie miejsce w przedbiegu i musiała w piątek startować w repesażu, gdzie zajęła pierwszą pozycję co dało jej awans do półfinału. W półfinale również zajęła pierwszą pozycje, co dało jej bezpośredni awans do finału A skifa juniorek, gdzie zdobyła medal Mistrzostw Polski.

Dodatkowo Paulina startowała jeszcze w dwójce podwójnej juniorek młodszych, gdzie wraz z Klaudią Wołoszyk zajęły wysokie 9. miejsce.

Ten sezon jest bardzo dobry w naszym wykonaniu, to kolejny dobry występ na zawodach rangi mistrzowskiej. Gratuluję Paulinie medalu, a dodać trzeba że była najmłodsza na podium i w przyszłym roku również staruje w tej samej kategorii wiekowej. Praktycznie z każdych zawodów przywozimy medale. Do tego nasi zawodnicy reprezentują Polskę na największych imprezach rangi międzynarodowej juniorów tj. Pucharze Europy, Mistrzostwach Świata i Europy.

Chciałbym serdecznie podziękować Panu Józefowi Wasiukowi za pomoc w transporcie łodzi na regaty. Zawsze możemy liczyć na jego pomoc, a także Dyrektorowi Maciejowi Dunajskiemu za udostępnienie sali gimnastycznej, na której trenowaliśmy w okresie zimowym, a także Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Żemajtisowi za możliwość korzystania z basenu. Gdyby nie pomoc tych osób na pewno nie osiągnęlibyśmy tak dobrych wyników. Oczywiście bardzo liczymy na dalszą współpracę - mówi trener Mariusz Grubich.

Źródło: unia.tczew.pl