XVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Po pogodowym falstarcie 4 lipca siatkarze plażowi w końcu rozpoczęli rozgrywki XVI GP Tczewa. Niezrażeni huraganem sprzed tygodnia, tłumnie zjawili się o godz. 17.00 na tczewskiej Kanonce. Tym razem piękna słoneczna pogoda wynagrodziła przede wszystkim przyjezdnym siatkarzom (wbrew prognozom, które zapowiadały deszcz i burze) trud przybycia na godz. 17.00 do Tczewa. A zjawiły się zespoły z Elbląga, Malborka Świecia, Bydgoszczy, Pelplina, Starogardu, Gniewa, oczywiście całego Trójmiasta i innych okolicznych miejscowości. 55 zespołów (37 OPEN, 11 kobiet i 7 40+) grało na 6 odnowionych boiskach TCSiR.

W kategorii kobiet grano w trzech grupach 3-zespołowych i jednej 2-zespołowej. Po wyłonieniu czołowej ósemki rozlosowano ćwierćfinały i od tej fazy grano systemem pucharowym.
Pierwsze miejsce zajęła para Kirszenstein - Chyła, pokonując w finale Łazarską - Walentynowicz 21:15. IIIm dla Hohn - Kaniuka, które pokonały parę Deja - Bąkowska 21:13.

7 zespołów w kategorii 40+ grało w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły.
Zwyciężyli faworyci, Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski przed Januszem Rekowskim i Romanem Leczkowskim. IIIm dla malborskiej pary Jarosław Szturmowski i Robert Gierasimczuk, IV Adam Kryża i Robert Karnowski. Kolejne miejsca zajęli :

V Bąkowski Tadeusz : Cylwik Aleksander, VI Lamek Tomasz : Strzyżewski Bogusław i VII Jarząbkowski Andrzej : Wrzosek Krzysztof.
7 zespołów w tej kat to całkiem nieźle, choć organizator ciągle liczy na zdecydowanie większy udział panów w średnim wieku!

Bardzo wysoki poziom jak na amatorskie zmagania już w fazie grupowej w kategorii OPEN. Jak zwykle pierwszy turniej bez rozstawień i po losowaniu kilka grup było prawdziwymi „grupami śmierci”. Między innymi los skojarzył zeszłorocznych mistrzów i v-ce mistrzów GP pary Ilewicz : Wołoszuk oraz Brange : Zbrzeźny, a do tego jeszcze były zwycięzca Marcin Konkiel i Peter Kanyion. Mówiło się, że zwycięzca tej grupy wygra cały turniej i... tak się stało.
Od fazy ćwierćfinałowej już same hity stojące na bardzo wysokim poziomie. Kibice obserwowali z zapartym tchem zmagania na piasku, co chwila nagradzając udane akcje brawami. Kto nie był, niech żałuje

W pierwszym turnieju XVI Grand Prix Tczewa zwyciężyła para Ilewicz Piotr : Wołoszuk Tomasz, przed parą Konieczny Radosław : Rogiński Marek.
Kolejne zawody 18 lipca od godz. 17.00, po których nastąpi przerwa do 8 sierpnia.