Gryf dalej wygrywa!

Rzadko zdarzają się dwa takie same niemal mecze. Po horrorze w Pelplinie, mieliśmy kolejny z happy endem w Dzierzgoniu. Mecz był wyrównany, obydwa zespoły stwarzały sporadyczne sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiły zdobyć gola. To spotkanie było z gatunku "za sześć punktów" i zwycięstwo Gryfa dawało bliski kontakt ze środkiem tabeli.

Powiśle w pierwszej połowie miało lekką przewagę, w drugiej Gryf. Sędzia przedłużył drugą połowę o pięć minut i kiedy kibice Powiśla już dopisywali sobie zdobyty punkt, Gryf przeprowadził akcję marzenie. Świetnie zachował się Zawoliński, który idealnie wyłożył piłkę Borysowi, który sprytnym strzałem pokonał Tadeusza Świderskiego. Szaleństwo na ławce rezerwowych i wielka radość chwilę później, kiedy sędzia odgwizdał koniec spotkania. Wielkie brawa, Gryf pokazał po raz kolejny, że jest dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu i po raz kolejny przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich minutach meczu.

Punkt zdobyli piłkarze Gryfa II, którzy zremisowali w Miłoradzu 1:1. Juniorzy starsi Gryfa Flextronics zremisowali z Pomezanią 1:1.

GRYF: Damian Janiszewski, Michał Dyller (75 Oskar Holz), Michał Hadrysiak, Maciej Saczuk, Michał Dmitrzyk, Krzysztof Kołodziej ,Sławomir Riebandt, Andrzej Borys , Mateusz Kuzimski, Patryk Tutkowski, Kamil Nowaczyk (70 Łukasz Zawoliński)

Bramka: Andrzej Borys 94'