Przegrana na inaugurację pierwszej ligi kobiet

1 LIGA KOBIET - Przegrana na inaugurację.

KS Pogoń "Dekpol" Tczew 2 - 4 Resovia Rzeszów

Bramki (asysty):
17 ` Kaput Gabriela
20 ` Kaput Gabriela

35 ` Magdalena Sobal
45 ` Julia Jędrzejewska (Agnieszka Rembalska)
61 ` Bednarz Karolina
83 ` Kaput Gabriela

Nieudana inauguracja naszego zespołu w pierwszej lidze kobiet. W pierwszym meczu na stadionie przy ulicy Elżbiety 21A w Tczewie, podejmowaliśmy zespół Resovii Rzeszów. Pierwsza połowa to dwie bramki rzeszowianek, i dwie bramki naszych zawodniczek. Szybko strzelone gole przez Gabriele Kaput nie podłamały tczewianek. Pierwszą historyczną bramkę strzeliła Magdalena Sobal, która uderzeniem w okienko bramki nie dała szans bramkarce drużyny przeciwnej. Do remisu doprowadziła Julia Jędrzejewska. Po przerwie z gry wydawało się, że to nasz zespół jest bliżej upragnionej trzeciej bramki. Niestety w 61 minucie Resovia wyprowadza kontratak, kierując piłkę do szybkiej Karoliny Bednarz, a ta uderza piłkę obok interweniującej Natalii Niemaszyk. W 83 minucie wynik ustala ponownie Gabriela Kaput. Mecz bardzo wyrównany, jednakże trzy punkty w końcowym rozrachunku pojechały na Podkarpacie.

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 nasz zespół ma okazję na rehabilitacje. W Piastowie podejmiemy PKS Piastovię Piastów.

Sponsorem strategicznym jest firma Dekpol.
Sponsorami głównymi są: Miasto Tczew, Hotel nad Wisłą & Gościniec.