Finał PGNiG Summer Superligi

Zawody (fot. mat .prasowe)
Tczew - Finał PGNiG Summer Superligi

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniach 15-16.08. 2020 w Darłowie odbył się Finał PGNiG Summer Superligi. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły, trzeba było rozegrać 5 turniejów eliminacyjnych. Najlepsza "ósemka" finałowych zmagań PGNiG Summer Superligi została wyłoniona na podstawie rankingu mistrzostw Polski.

Oprócz piotrkowianek najwięcej punktów zgromadziły kolejno: KS Lakers Powidz, Pyrki Poznań, Sambor Tczew, Byczki Kowalewo Pomorskie, SPR ROKiS Radzymin, Autoinwest SAS Gdańsk i II zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski.

W grupie A turnieju pań żadnych szans rywalkom nie dały obrończynie tytułu z Piotrkowa Trybunalskiego, które wygrały wszystkie spotkania i zapewniły sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca. W związku z tym decydujące o drugiej lokacie okazało się spotkanie Sambora Tczew i ROKiS-u Radzymin. Tczewianki dzielnie walczyły, ale musiały uznać wyższość rywalek po shoot-outach - podłamane takim obrotem sprawy przegrały także z II zespołem GRU Juko i zajęły ostatnie miejsce w grupie.

W drugim dniu Mistrzostw nasze zawodniczki uległy Byczkom Kowalewo Pomorskie i pozostała im gra o 7 miejsce.


Swój ostatni mecz na mistrzostwach wygrały, co dało nam 7 lokatę.

Podsumowując cykl rozgrywek na który składało się 5 turniejów eliminacyjnych i turniej finałowy nasz bardzo młody zespół, dla którego był to debiut w seniorskich rozgrywkach, zaprezentował się bardzo dobrze i nabrał cennych doświadczeń, które miejmy nadzieję zaprocentują w przyszłym sezonie.
Skład zespołu Julita Ciesielska, Agata Warczyńska, Julia Zwolak, Julia Kiwatrowska, Laura Maury, Wiktoria Nobis, Weronika Solińska, Klaudia Gierszewska, Aleksandra Puckowska, Wiktoria Lis. Trenerzy Robert Karnowski, Artur Wierzbicki.

Klasyfikacja Finału:

1. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski.
2. BHT SPRP ROKiS Radzymin.
3. BHT Pyrki Poznań.
4. KS Lakers Powidz.
5. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie.
6. Autoinwest SAS Gdańsk.
7. MKS Sambor Tczew.
8. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski II

Drukuj
Prześlij dalej