Finał PGNiG Summer Superligi

Zawody (fot. mat .prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniach 15-16.08. 2020 w Darłowie odbył się Finał PGNiG Summer Superligi. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły, trzeba było rozegrać 5 turniejów eliminacyjnych. Najlepsza "ósemka" finałowych zmagań PGNiG Summer Superligi została wyłoniona na podstawie rankingu mistrzostw Polski.

Oprócz piotrkowianek najwięcej punktów zgromadziły kolejno: KS Lakers Powidz, Pyrki Poznań, Sambor Tczew, Byczki Kowalewo Pomorskie, SPR ROKiS Radzymin, Autoinwest SAS Gdańsk i II zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski.

W grupie A turnieju pań żadnych szans rywalkom nie dały obrończynie tytułu z Piotrkowa Trybunalskiego, które wygrały wszystkie spotkania i zapewniły sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca. W związku z tym decydujące o drugiej lokacie okazało się spotkanie Sambora Tczew i ROKiS-u Radzymin. Tczewianki dzielnie walczyły, ale musiały uznać wyższość rywalek po shoot-outach - podłamane takim obrotem sprawy przegrały także z II zespołem GRU Juko i zajęły ostatnie miejsce w grupie.

W drugim dniu Mistrzostw nasze zawodniczki uległy Byczkom Kowalewo Pomorskie i pozostała im gra o 7 miejsce.

Swój ostatni mecz na mistrzostwach wygrały, co dało nam 7 lokatę.

Podsumowując cykl rozgrywek na który składało się 5 turniejów eliminacyjnych i turniej finałowy nasz bardzo młody zespół, dla którego był to debiut w seniorskich rozgrywkach, zaprezentował się bardzo dobrze i nabrał cennych doświadczeń, które miejmy nadzieję zaprocentują w przyszłym sezonie.
Skład zespołu Julita Ciesielska, Agata Warczyńska, Julia Zwolak, Julia Kiwatrowska, Laura Maury, Wiktoria Nobis, Weronika Solińska, Klaudia Gierszewska, Aleksandra Puckowska, Wiktoria Lis. Trenerzy Robert Karnowski, Artur Wierzbicki.