Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej
W czwartek 20 sierpnia wznowiono rozgrywki Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Ponownie dopisała pogoda, niczym na zamówienie - było ciepło i słonecznie, a delikatne powiewy wiatru chłodziły rywalizujących siatkarzy. Do czwartego turnieju zgłosiło się 25 drużyn (50 zawodników) : 8 w kategorii 40+, 7 wśród kobiet i 10 OPEN.

W kategorii Kobiet rywalizowano w dwóch grupach po 4 drużyny, z których do dalszych rozgrywek wychodziły dwie i grały systemem pucharowym na krzyż.
W finale zameldowały się Katarzyna Wontor i Magdalena Obszańska oraz Paulina Kirszenstein i Patrycja Deja. Po bardzo wyrównanym meczu lepsze okazały się Wontor : Obszańska, które wygrały 21:19. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały Anna Jakimska oraz Monika Osajca-Kanyon, a ich przeciwniczkami były Ola Lange i Anna Szufladowicz. Tu również mecz stał na wysokim poziomie i żadna z par nie chciała ustąpić, ostatecznie wynikiem 21:17 zwyciężyły Anna Jakimska : Monika Osajca-Kanyon.
Ostatni turniej będzie kluczowy, ponieważ trzy pierwsze drużyny zgromadziły po 15 pkt.

Kategoria 40+ rozgrywała turniej w takiej samej formule jak Panie - dwie grupy po 4 drużyny, z których do dalszych rozgrywek wychodziły dwie i grały systemem pucharowym na krzyż.

Pod nieobecność liderów i v-ce liderów wielką szansę miała trzecia ekipa z rankingu - Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski. Plan został niemal zrealizowany, Panowie zameldowali się w finale, ale ich rywalami byli świetnie dysponowani tego dnia Jarosław Szwajkowski i Mariusz Fryźlewicz, którzy napędzeni pewnym zwycięstwem w półfinale wygrali również finał 21:16.
Bardzo zaciętym pojedynkiem okazał się mecz o trzecie miejsce. Wystąpili w nim Tomasz i Radosław Chabowscy oraz Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak. Po pięknych wymianach i emocjonującej końcówce duet Kowalsk i: Jędrzejczak czwarty raz z rzędu zajął czwarte miejsce ustępując braciom Chabowskim 23:25

Podobnie jak u kobiet rywalizacja będzie niezwykle zacięta do samego końca. O ile wydaje się, że pierwsze miejsce jest nie zagrożone, to walka o tytuł wicemistrza rozstrzygnie się na ostatnim turnieju.
W tym miejscu przypominamy, że do klasyfikacji końcowej wliczane są punkty z czterech najlepszych występów, oznacza to, że nie ma co kalkulować, tylko walczyć do końca.

W kategorii OPEN rundę pucharową można by śmiało nazwać rundą rewanżową ponieważ z czterech par meczowych trzy z nich były identyczne jak w rozgrywkach grupowych. Drużyny, które wygrały mecze grupowe potwierdziły, że nie był to przypadek wychodząc zwycięsko z drugiej potyczki. Mecze półfinałowe były bardzo widowiskowe ozdobione ładnymi wymianami, a faworycie nie zawiedli.
Po raz kolejny w finale spotkali się awansowali Mikołaj Brange i Krzysztof zbrzeźny oraz Szymon Szymkowiak i Sławomir Zemlik. Tym razem zwycięzka passa liderów została przerwana, po bardzo emocjonującym meczu lepsi okazali się Zemlik : Szymkowiak wygrywając 21:19.
W potkaniu o III miejsce bez większych problemów Bartłomiej Więckiewicz i Maciej Mozol poradzili sobie z Bartoszem Bąkiem i Michałem Kaszowiczem 21:8.

Za tydzień 27 sierpnia rozegrany zostanie ostatni finałowy turniej, po którym nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny w kategorii KOBIET i kategorii 40+ oraz pięć najlepszych par kategorii OPEN.
Ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne zrezygnowano z tradycyjnego grilla.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

Drukuj
Prześlij dalej