Pogoń Dekpol Tczew w Final Four futsalowego Pucharu Polski

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
Pogoń Dekpol Tczew w Final Four futsalowego Pucharu Polski
W środowy wieczór piłkarki Pogoni Tczew pojechały do Poznania, by zmierzyć się tam z niedawno wyłonionymi Mistrzyniami Polski oraz jednym z najbardziej utytułowanych zespołów futsalowych w Polsce. Dobra postawa zespołu od pierwszych minut, realizacja założeń taktycznych, bramki Katarzyny Nowak oraz Weroniki Dziadzio i doskonały występ Natalii Niemaszyk pozwoliły na pokonanie Mistrzyń Polski. Wygrana oznacza, że Tczewianki znalazły się w gronie czterech drużyn, które pomiędzy 2. a 3. Kwietnia w Bielsku Białej powalczą o Puchar.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra, w której to Pogoń była skuteczniejszym zespołem. Duża ilość wykreowanych okazji strzeleckich, pozwoliła na strzelenie dwóch bramek, które okazały się przesądzić o dalszych losach meczu. Pierwszego gola, zdobyła Katarzyna Nowak, która minęła obrończynie ślicznym zwodem uderzyła mocno w krótki róg bramki nie pozostawiając Dominice Dewickiej szans na obronę. Druga bramka to również po części zasługa Nowak, która znalazła dobrze ustawioną Weronikę Dziadzio, ta z kolei tylko dokładając nogę zwiększyła prowadzenie Pogoni.

Druga połowa to odmieniony zespół z Poznania, gra częściej toczyła się na połowie parkietu drużyny gości. Kontaktową bramkę po kilku niezłych sytuacjach zdobyła Zuzanna Sawicka, która pobudziła do walki gospodynie. Wiele sytuacji bramkowych trzymały oglądających w napięciu do samego końca, jednak cuda, które wyczyniała w bramce Natalia Niemaszyk i zaangażowanie w grę obronną pozwoliły drużynie z Tczewa na dowiezienie korzystnego wyniku.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA