Pierwsza wiosenna porażka Pogoni Dekpol Tczew

Pogoń Tczew (fot. Fotoram.io / Ireneusz Makiła)
Tczew - Pierwsza wiosenna porażka Pogoni Dekpol Tczew
W Rybniku, przy ul. Małachowskiego 130 panowały bardzo sprzyjające warunki atmosferyczne do grania w piłkę, również murawa, na której miał odbyć się mecz w ramach 15. Kolejki sprawiła wrażenie takiej, która odpowiada stylowi gry zespołu Mateusza Sroki. Niestety jednak, sam mecz od początku nie szedł po myśli Tczewianek. Brak dokładności, sporo indywidualnych błędów oraz problemy z realizacją założeń taktycznych nie pozwalały na kreowanie sytuacji bramkowych, do czego których przyzwyczaiły nas piłkarki Pogoni.


W pierwszej połowie okazje do zdobycia bramek miała jedynie Agata Murawska a w innej sytuacji, ładną asystą mogłaby pochwalić się Viktoria Osowska jednak jej podanie nie dotarło do żadnej z koleżanek. Inaczej wyglądała sytuacja rywalek, które konsekwentnie spełniały swoje założenia aż w końcu, pięć minut przed przerwą zespół z Rybnika zdobył jedyną, jak się później okazało, bramkę w meczu.


Przegrywanie pierwszej połowy, również zdarzało się Tczewiankom już wcześniej, jednak do tej pory, za każdym razem potrafiły one odmienić losy spotkań i wyjść z nich zwycięsko. Jak się później okazało, nie był to niestety mecz podobny do tych wcześniejszych i druga połowa w wykonaniu Pogoni była podobnie zła co ta pierwsza.Przed drużyną Mateusza Sroki jest teraz turniej finałowy Pucharu Polski Futsalu (2/ 3. Kwietnia), po którym nastąpi przerwa reprezentacyjna. Będzie to więc dobry moment na przeprowadzenie analizy, oraz przygotowanie się do kolejnej serii ligowych spotkań (14/04 - Stomilanki Olsztyn - dom), (19/04 - SWD Wodzisław Śląski - dom), (23/04 - UKS SMS II Łódź - wyjazd).


Data i miejsce spotkania: 27/03, godz. 16:00, Rybnik

TS ROW Rybnik 1 - 0 Pogoń Dekpol Tczew

Skład:


Kowalik A., Tabor Ł., Wziątek M. (76' Ścisłowska J.), Dziadzio W., Banaszkiewicz A. (63' Wołejszo K.), Czarnecka N. (34' Tryka M.), Jeleń J., Nowak K., Rembalska A., Murawska A.(46' Sobal M.), Osowska V. (70' Kwiatkowska A.).

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA