Wygrana i przegrana zespołu Pomorze Gimnazjum Dąbrówka

Zespół był gospodarzem Turnieju seniorek, który odbył się w Dąbrówce Tczewskiej. Mecz z UKS „Piątką” Tczew zakończył się porażką 58: 75, chociaż po dwóch kwartach był remis. Zaważyła bardzo słaba trzecia kwarta, w której dziewczęta zagrały z mniejszą skutecznością i popełniły więcej błędów od przeciwnika, co wystarczyło zespołowi z Tczewa wypracować przewagę, której już nie udało się odrobić.

Punkty dla Pomorza zdobyły: Dagmara Olejko 14, Marta Marcinkowska 14, Monika Czecholińska 10, Katarzyna Ostruszka 9, Paulina Barłożewska 7, Katarzyna Wielgosz 2 i Patrycja Barłożewska 2.

Mecz z UKS Bryza Kolbudy miał też historię dużo słabszej gry naszych zawodniczek w trzeciej kwarcie, kiedy straciły wypracowaną w pierwszej połowie przewagę 20 punktów, ale w ostatniej kwarcie po bardzo dobrej grze zarówno w ataku jak i w obronie, odrobiły utraconą przewagę. Cały mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 74:60. Należy dodać, że w naszym zespole nastąpiły duże zmiany kadrowe i w ścisłym składzie jest 5 dziewcząt rocznika 98. Mimo młodego wieku i pierwszych rozegranych meczy w lidze seniorskiej, doskonale dawały sobie radę. Punktowały w tym meczu: Dagmara Olejko 26, Katarzyna Ostruszka 21, Marta Marcinkowska 17, Monika Czecholińska i Patrycja Barłożewska po 4 i Paulina Barłożewska 2. Przebojem Turnieju był rzut Kasi Ostruszki za 3 pkt , która podawała piłkę do Dagmary pod kosz z połowy boiska i trafiła nie do rąk koleżanki lecz…. do kosza. Gratulujemy!!!