Pomorska Młodzieżowa Liga Bilardowa

W tczewskiej Arkadii z inicjatywy Pomorskiego Okręgowego Związku Bilardowego odbył się pierwszy turniej dla juniorów z Pomorza z cyklu Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Cały cykl obejmuje 5 turniejów w 2013 roku i wszystkie decyzją Zarządu POZB rozgrywane będą w Tczewie.

Na starcie pierwszego turnieju stanęło 14 młodych adeptów bilarda z Tczewa oraz okolicznych miejscowości. Grano w odmianę 8-bil systemem pucharowym do podwójnej przegranej. W turnieju zagrali chłopcy i dziewczęta z rocznika 1997 i młodsi, wykluczając członków kadry juniorów Pomorza.

Najlepiej turniej zaczęli: Damian Grzmil i Aneta Chabowska, wygrywając trzy pierwsze pojedynki. Szybko do nich dołączyli Adrian Tomaszewski i Łukasz Gąsiorowski pokonując rywali po lewej stronie turniejowej drabinki. Adrian pokonał Pawła Guzińskiego a Łukasz Alana Stawickiego. Turniej mogą zaliczyć też do udanych zdobywcy siódmego miejsca: Natalia Etmanska i Mateusz Szerzant.
Reprezentująca UKS Dąbrówka Tczewska Aneta Chabowska kontynuowała swój zwycięski marsz pokonując w półfinale Gąsiorowskiego a w finale nie dała szans Tomaszewskiemu ( obydwaj Arkadia Tczew ). To spora niespodzianka a zarazem zasłużona nagroda za wytrwałą prace na treningach. Trzecie miejsce wywalczył Grzmil, gładko wygrywając mecz o trzecie miejsce.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz gadżety bilardowe ufundowane przez klub Arkadia. Następny turniej zaplanowano na 20 kwietnia br.