Puchar Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w rękach Rosjan

(fot. tcz.pl)

zobacz galerię zdjęć: 3
Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej za nami. Trwające od środy 27. czerwca zmagania piłkarskie zwieńczył uroczysty finał, który odbył się w niedzielę 1 lipca w Pelplinie. Wydarzenie zbiegło się także w czasie z zakończeniem EURO 2012. Zwycięzcą została jednak nie reprezentacja Hiszpanii - a Rosji, która pokonała w finałowym meczu Szwecję 13:0.

Podsumowanie turnieju rozpoczęło się barwnym korowodem 16 drużyn, jakie wzięły udział w zawodach. Na murawie pelplińskiego Orlika zawodnicy rozegrali 6 meczów, walcząc o puchar mini mistrzostw. Zwycięzcą zawodów została reprezentacja Rosji, która pokonała drużynę Szwecji 13:0. Po turnieju 16 drużyn, które brały udział w Mini Mistrzostwach Europy przeszły w kolorowym korowodzie, po czym zebrani goście przystąpili do wręczania nagród dla wszystkich zespołów i najlepszych zawodników. Każda piłkarka i każdy piłkarz otrzymali pamiątkowe medale, wszystkie zespoły zostały uhonorowane pucharami a najlepszy strzelec, piłkarz i bramkarz otrzymali puchary indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Janka Kittę z Pelplina, który reprezentował barwy Hiszpanii. Najlepszym piłkarzem został Oleg Isajenko z Rosji, najlepszym strzelcem zaś także Rosjanin Siergiej Kopyłow.

Uhonorowani zostali też sędziowie mistrzostw: Tadeusz Nowopolski, Bogdan Grzywacz, Jacek Nowicki oraz Mirosław Chyła. Kolejnym punktem podsumowania Mini Mistrzostw było wręczenie medali i pucharów wszystkim zespołom.

Zamknięcia Mistrzostw dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki. Nie zabrakło także pozostałych włodarzy gmin-organizatorów w tym również zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Gniew Wojciecha Szulca.

Dokładne wyniki meczów rozegranych podczas Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 zobaczyć można na stronie internetowej www.minimistrzostwa.futbolowo.pl