Wadim Papiż zajął 5 miejsce w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Polski!

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 1
W miniony weekend do Kielc przyjechało ponad 100 zawodniczek i zawodników, aby skrzyżować kije w kolejnym turnieju Grand Prix Polski. Na liście startowej znaleźli się także bilardziści tczewskiej Arkadii (Kamil Sząszor i Wadim Papiż - Europool Arkadia Tczew oraz Kacper Konkel - Arkadia II Tczew).

Najlepiej zaprezentował się Wadim Papiż, który zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Wadim, aby realnie myśleć o awansie na mistrzostwa Polski musiał zagrać w tym turnieju bardzo dobrze. Plan wykonał perfekcyjnie dochodząc do ćwierćfinał. Na uwagę zasługuje wygrana Wadima w 1/8 finału z Karolem Skowerskim.
Na solidnym 17 miejscu udział w turnieju zakończyli Kamil Sząszor i Kacper Konkel. Obaj z turnieju odpadli przegrywając w ostatniej decydującej partii. Kamil musiał uznać wyższość Sebastiana Batkowskiego, zaś Kacpra pokonał Mieszko Fortuński.

W całym turnieju najlepszy okazał się Mateusz Śniegocki. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Radosław Babica. Podium uzupełnili Mieszko Fortuński oraz Jeremi Nowak.
Trzeci turniej Grand Prix Polski i trzecie wysokie miejsce zawodnika z grodu Sambora. Na inauguracji Grand Prix 3 miejsce zajął Roman Wasilewski, a Kamil Sząszor był piąty. Na drugim turnieju na najniższym stopniu podium stanął Kamil Sząszor, a teraz w ścisłej czołówce zameldował się Wadim Papiż.

Następny turniej zaliczany do rankingu Polski odbędzie się w dniach 27-28 lipca.