27-latek z Tczewa odpowie za przywłaszczenie specjalistycznego sprzętu

(fot. Pomorska Policja)
27-latek z Tczewa odpowie za przywłaszczenie specjalistycznego sprzętu
Gdańscy policjanci zatrzymali 27-latka z Tczewa, który przywłaszczył powierzony specjalistyczny sprzęt budowlany o wartości prawie 4 tys. zł. Dzięki pracy kryminalnych narzędzia wróciły do właściciela, a sprawca usłyszał zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie pracowali nad sprawą przywłaszczenia sprzętu budowlanego. Sprawca znalazł na jednej z platform sprzedażowych ogłoszenie o możliwości wypożyczenia wiertnicy z osprzętem i na nie odpowiedział. Mężczyzna umówił się z właścicielem, wpłacił kaucję i sprzęt odebrał. Gdy minął ustalony termin zwrotu wiertnicy głębinowej o wartości blisko 4 tys. zł., mężczyzna jednak nie pojawił się. Nie odbierał też połączeń od właściciela i dla tego sprawa trafiła na Policję. Od początku zajęli się tym kryminalni z Nowego Portu, pojawiły się jednak pewne utrudnienia. Właściciel nie miał żadnej umowy użyczenia, na której widniałyby dane sprawcy, nie przekazał też jego numeru kontaktowego. Kryminalni podczas pracy operacyjnej sprawdzili wiele informacji, dzięki którym ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres. W miniony wtorek kryminalni pojechali do Tczewa, aby sprawdzić adres, pod którym miał mieszkać sprawca. Na miejscu policjanci zastali 27-letniego mieszkańca Tczewa. Mężczyzna przyznał się, że przywłaszczony sprzęt ma i pokazał funkcjonariuszom garaż, w którym go przechowuje. Kryminalni zabezpieczyli odzyskane mienie, a zatrzymanego przetransportowali do komisariatu.

27-letni mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy powierzonej.

Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Bezsrejtu_gość_gość_gość

  13.06.2024, 13:03

  "dla tego"?

  W tym kontekście powinno być łącznie redaktorku

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx2 
 • -6

  Emily_gość_gość

  14.06.2024, 01:39

  Illuminati

  To jest moje świadectwo o tym, jak w końcu dołączyłem do nowego porządku świata, Iluminatów, po tym, jak próbowałem się przyłączyć od ponad 2 lat, ale oszuści kilka razy odebrali mi pieniądze. Od tak dawna chciałem dołączyć do Iluminatów, ale oszuści kradli moje pieniądze aż do początków tego roku, kiedy spotkałem się z Panem Andriejem Bogdanowem online. Skontaktowałem się z nim i wszystko mu wyjaśniłem, a on polecił zastosowaną rejestrację i zapłaciłem za wielkiego członka, który pomógł mi zacząć i zostałem inicjowany do Porządku Świata, a po zakończeniu mojej inicjacji otrzymałem kwotę 4 000 000 dolarów amerykańskich. Jestem bardzo szczęśliwy! I obiecaj szerzyć dobre dzieło Pana Andrieja Bogdanowa. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do nowego porządku świata Illuminati już dziś, skontaktuj się z Panem Andriejem Bogdanowem już dziś, to Twoja najlepsza szansa na uzyskanie członkostwa w iluminatach, którego zawsze pragniesz. Skontaktuj się z Lordem Andriejem Bogdanowem E-mail: Illuminatiofficial565@gmail.com lub WhatsApp +2348055459757

  Odpowiedz
  IP: 155.94.xx8.xx2 
 • +6

  Jurgen_gość

  14.06.2024, 07:00

  Może do nas dołączysz? Jesteśmy największymi krasnoludami Śródziemia i strzeżemy tajemnicy pierścienia elfów. Wpisowe jak dla ciebie 4000 dolarów. Dla członków nauka latania gratis.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx2 
 • tuytu_gość

  15.06.2024, 19:58

  Palenie zabija i marnuje pieniądze, nie ma różnicy, zwykłe papierosy lub e-papierosy są szkodliwe i marnują pieniądze, a rzucenie palenia nie jest takie proste, ale znalazłem szybki i skuteczny sposób na rzucenie palenia, oto jest----- tnij.tcz.pl/?u=839804

  Odpowiedz
  IP: 91.219.xx2.xx2 
 • Nina WIlliams_gość_gość

  21.06.2024, 15:41

  BEST CREDIT REPAIR SERVICES

  My name is Nina Williams, and I am divorced. I have three kids with my ex-husband, who messed up my credit report before we got divorced. This made my life with my kids a living hell, and I felt frustrated. However, I met a friend in church who recommended H A C K M A V E N S CREDIT SPECIALIST. I contacted them, and within 7 days, they fixed my credit and increased my score from 515 to 785. Now, I can take loans, own a house, and run a business. If you have any credit-related issues, you can reach out to them via EMAIL: H A C K M A V E N S 5 @ G M A I L. C O M or Call/Text/Whats-App: [+ 1 (2 0 9) 4 1 7 - 1 9 5 7].

  Odpowiedz
  IP: 14.1.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.