"Sztorm roku" - tczewska rewitalizacja nominowana

Stare Miasto (fot. tcz.pl)
"Sztorm roku" - tczewska rewitalizacja nominowana
Kapituła plebiscytu "Sztormy roku" wyróżniała rewitalizację tczewskiego Starego Miasta. Przedsięwzięcie zostało nominowane przez dziennikarzy Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego w kategorii Lider Funduszy Europejskich. Czy "Sztorm" trafi do Tczewa? Głosować można w internecie, bądź za pośrednictwem kuponów z gazety.

Gazeta Wyborcza Trójmiasto wraz z Urzędem Marszałkowskim Woj. Pomorskiego organizuje plebiscyt „Sztormy Roku 2014”. Jedną z inicjatyw typowanych do nagrody w kategorii Lider Fundusze Europejskich jest rewitalizacja Starego Miasta w Tczewie.

- Kandydatów do nagrody w 10 kategoriach wyłaniała kapituła złożona z dziennikarzy GW, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów. Lider Funduszy Europejskich to specjalna nagroda marszałka woj. pomorskiego i w tej kategorii ostateczny wybór należy do czytelników/internautów, którzy w dniach 13-29 marca mogą głosować na swoich faworytów w kuponach publikowanych w „Gazecie Wyborczej” oraz w Internecie na: trójmiasto.wyborcza.pl. Laureatów Pomorskich Sztormów poznamy 8 kwietnia. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Głosować można tutaj . Dodajmy, że rewitalizacja kosztowała ponad 20 mln zł - za połowę prac zapłaciła Unia Europejska.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • _gość

    23.03.2015, 11:34

    świat stacza się na dno, a uwaga ludzi kierowana jest ku rozrywkom - sportom, kabaretom, widowiskom i tysiącom podobnym.Miliardy pompowane w rozrywki w tym te sportowe to nie przypadek - cesarze, bogacze w cesarstwie rzymskim też nie przez dobrotliwość rozdawali pieniądze i zabawiali ludzi : "Chleba i igrzysk (łac. panem et circenses) - okrzyk autorstwa starorzymskiego poety Juwenalisa, który wznosiło rzymskie pospólstwo, domagając się pożywienia i rozrywek. Postulaty te były realizowane, między innymi poprzez igrzyska gladiatorów, podczas których rzucano w tłum monety, czy organizowanie publicznych uczt dla tysięcy osób. Bywało też, że rozdawano chleb, zboże czy pieniądze pojedynczym osobom (w okresie cesarstwa przeznaczano w ten sposób na jedną osobę stałą kwotę; w I w. wynosiła ona 75 denarów); liczba obdarowywanych w ten sposób za rządów cesarza Oktawiana Augusta wynosiła około dwieście tysięcy. Rozdawnictwo tego typu na wzór Rzymu było organizowane przez bogatych obywateli innych miast, a jego szczególną formą były fundusze alimentacyjne wypłacające zapomogi dla sierot. Celem rozdawnictw były nie tyle pobudki humanitarne czy łagodzenie napięć społecznych, a zdobycie popularności potrzebnej w działalności politycznej. Kontakty z ludem były dla cesarzy okazją do poznania panujących wśród niego nastrojów i możliwością wpływania na jego opinię." ludzie szukają zapomnienia, ukojenia, wypełnienia pustki wewnętrznej w tysiacach rzeczy ale nie znajdą tam nic trwałego - tylko w jednym jest trwałe ukojenie - w tym co wieczne ----- Google : ,,jedni coraz bliżej końca drudzy bliżej wieczności blogspot"

    Odpowiedz
    IP: 83.23.xx1.xx9 
  • +7

    gość_gość

    23.03.2015, 12:47

    sztorm nie sztorm rewitalizacja nie rewitalizacja JAK I TAK NA STARYM MIEŚCIE NIE MA ŻYCIA 

    Odpowiedz
    IP: 5.172.xx2.xx1 
  • +2

    _gość

    23.03.2015, 16:33

    Stare Miasto umarło, a przynajmniej dogorywa!!! O jakiej rewitalizacji tu mowa!!! W Ratuszu nie wiedzą co to jest rewitalizacja. Rewitalizacja to ożywienie i przywrócenie do życia w wielu dziedzinach i w szerokim zakresie, jakiegoś fragmentu miasta. Wyremontowane domy i chodnik,i to tylko mała część pełnej i prawdziwej rewitalizacji. Szorstkie chodniki i nieudana, oraz kosztowna fontanna to żadna rewitalizacja.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8 
  • +1

    dość narzekania!_gość

    23.03.2015, 17:24

    Nie rozumiem

    jak można srać na własne gniazdo. Inne miasta sa o wiele brzydsze niż Tczew a jednak nie mają kompleksów, promują się że tak powiem wydają pieniądze na propagandę, i są coraz chętniej odwiedzane przez turystów. Jeżeli mieszkańcy nie potrafią docenić pozytywnych zmian w swoim otoczeniu, to zawsze będzie źle i nijako.

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.