Online zobaczysz, jak budowali największą tczewską świątynię

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Online zobaczysz, jak budowali największą tczewską świątynię
15 września 1998 roku miała miejsce uroczysta konsekracja kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie - największej świątyni zbudowanej w diecezji pelplińskiej w latach 1982-1998. W celu uczczenia tej ważnej rocznicy Fabryka Sztuk udostępniła na swojej stronie internetowej (w zakładce aktualności) wystawę poświęconą budowie kościoła.

Kilka lat temu ekspozycja była dostępna na placu przy pomniku Jana Pawła II, obecnie można zapoznać się z jej wersją elektroniczną. Wystawę rozpoczyna kalendarium budowy, a jej trzon stanowią archiwalne zdjęcia pochodzące z kronik parafialnych i zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Zapewne tczewianie pamiętają jeszcze pola uprawne przy obecnej ulicy Rokickiej czy też msze święte odprawiane w kaplicy. Wystawę wieńczą fotografie kościoła wykonane z lotu ptaka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -3

  Anioł_gość

  24.09.2020, 12:08

  Komu potrzebny kolejny złoty cielec?

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • +3

  Nick_gość

  29.09.2020, 20:29

  Ludziom nie wolno zabrać krzyża, wódki i papierosów. Uszanuj to jeśli nie korzystasz. Tak samo możesz odnieść się do każdej rzeczy i kwestii zadając pytanie po co?

  Cytuj
  IP: 31.0.xx3.xx5 

  Tak_gość

  10.11.2020, 19:03

  Kolejne świątynie może ukryć kogoś bedzie mozna

  Cytuj
  IP: 46.15.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.