Otwarcie wystawy Tczew 1920 - Droga do Niepodległej

Wystawa (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Otwarcie wystawy Tczew 1920 - Droga do Niepodległej

zobacz galerię zdjęć: 7
W czwartek, 14 listopada, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy Tczew 1920 - Droga do Niepodległej, która przybliża bardzo ważne wydarzenie w historii naszego miasta - powrót do Polski po 148 latach zaboru pruskiego. Na otwarciu gościł Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, mieszkańcy oraz wyjątkowy gość - Szczepan Samp z rodziną, którego ojciec Franciszek jako kilkunastoletni chłopiec, ministrant witał wraz z wieloma innymi mieszkańcami polskie wojsko w styczniu 1920 roku w Tczewie i został uwieczniony na fotografii, eksponowanej w bibliotece.

Wystawę zwiedzili również uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 4 i 12 oraz z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Łącznie ekspozycję obejrzało już ponad 700 osób. Wszystkich chętnych biblioteka zaprasza do obejrzenia.

Wystawę można oglądać w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Władysława Jagiełły 8 w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, w soboty od 8.00 do 15.00. Wstęp bezpłatny.

Wystawę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Tczewie oraz Tczewski Klub Morsów "Przerębel". Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".


Przygotowano również katalog, który można pobrać w pliku pdf ze strony www.biblioteka.tczew.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -2

  JAC_gość_gość_gość_gość_gość

  21.11.2019, 07:33

  PEŁO

  Ten z PEŁO musi być wszędzie, chyba mu się nudzi

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.