Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia w bibliotece

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
25
02.2019
Poniedziałek
Tczew - Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia w bibliotece
Za mną Zbójcerze! Na wystawę! Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zaprasza wszystkich fanów opowieści graficznych, w szczególności zaś miłośników twórczości Janusza Christy - Mistrza Polskiego Komiksu, na ekspozycję "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia", która udostępniona zostanie zwiedzającym w terminie od 25 lutego do 25 marca 2019 roku, w filii bibliotecznej, mieszczącej się przy ulicy Władysław Jagiełły 8 (osiedle Suchostrzygi).

Słowiańscy wojowie, puszcze pełne dzikiego zwierza, tajemne mikstury przyrządzane przez czarownicę Jagę, nieocenieni i legendarni Zbójcerze - naczelni wrogowie Mirmiłowa.
Wyjątkowy humor sytuacyjny, zaskakujące koncepty, przepełniona gagami rzeczywistość literacka kontra zaprezentowana w przystępnej formie historia wczesnego średniowiecza, autentyczne wydarzenia dziejowe, artefakty współtworzące komiksowy świat przedstawiony.
Jednym słowem odpowiednia dawka wiedzy, cieszące oko plansze wystawiennicze plus szczypta,
a właściwie porządna garść dobrego humoru. Zabawa przez naukę - nauka przez zabawę.
Zapraszamy serdecznie.


Niestety brakuje mi pewnego drobnego elementu, by plan się powiódł...
Podczas bibliotecznej wystawy odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z wyjątkowymi planszami, przedstawiającymi fragmenty komiksowych przygód dwóch na pierwszy rzut oka tak różnych, a jednocześnie wzajemnie uzupełniających się słowiańskich chwatów. Ekspozycja, zgodnie
z założeniem pomysłodawców, zainteresować powinna zarówno młodszych, żądnych wiedzy zwiedzających, jak i tych nieco starszych amatorów komiksów, dla których graficzne opowieści Janusza Christy stanowią sentymentalny powrót do lat dzieciństwa.

Organizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie wystawa "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" po raz pierwszy w dziejach kultury polskiej w przystępny, a jednocześnie atrakcyjny sposób łączy archeologię z komiksem, porównuje świat historyczny ze światem literackim, bawi, uczy, przybliża dawne wierzenia i zwyczaje, udowadnia, że z burzliwymi dziejami Słowian można
i warto się zaznajamiać również za sprawą komiksowych kadrów.

Organizatorzy:
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Fundacja "Kreska" im. Janusza Christy
DwuTakt
Wydawnictwo Egmont
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

A zatem: Biegiem na WYSTAWĘ, raz dwa, raz dwa!
Wstęp wolny.
Zadawanie głupich pytań wzbronione.
Wskazane są właściwe okrzyki.

Drukuj
Prześlij dalej