Wystawa ikon w Fabryce Sztuk

Ikony (fot. KH/MM)
Tczew - Wystawa ikon w Fabryce Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 24
W ramach warsztatów pisania ikon w Fabryce Sztuk odbył się wernisaż na którym swoje pracy zaprezentowały 32 osoby. W świat ikony wprowadziła zebranych prezentacja "Italia bizantyjska znana i nieznana" Julity Jaśkiewicz-Macek z Grupy Agathos oraz śpiew kantora Scholi Węgajty, Wolfganga Niklausa.

W Tczewie już po raz czwarty odbyły się warsztaty, które prowadziła Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz. Ich inicjatorem był zakochany w swoim mieście, a mieszkający obecnie na Warmii, Ryszard Walkowski. To on w znacznej mierze przyczynił się do tego, że w 2014 roku odbyła się pierwsza wystawa ikon w Fabryce Sztuk. Z kolei dzięki współpracy z malującą tczewianką, Wandą Pietrasewicz, znaleźli się chętni na naukę ikonopisania.

Na wystawie zostały zaprezentowane prace:
z Grupy Agathos: Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Małgorzaty Dżygadło-Niklaus, Ewy Grześkiewicz, Julity Jaśkiewicz-Macek i Cecylii Szali, z Warmińskiej pracowni ikony: Anny Cieślak, Wiesławy Cybulskiej, Aleksandry Dajnowiec, Alicji Frąckowiak, Ewy Grygieńcza, Jolanty Kalinowskiej, Wiesławy Krajewskiej, Krystyny Kuszewskiej, Lidii Mossakowskiej, Danuty Nowickiej, Iwony Odrowąż - Pieniążek, Aleksandry Pietraszewskiej, Alicji Piecyk, Wiolety Sekścińskiej, Antoniego Soduły, Jolanty Wagner, Ryszarda Walkowskiego i Joanny Żach,
z Grupy tczewskiej: Władysławy Elmiś, Aliny Furmaniak, Pauliny Hejnowskiej, Elżbiety Krukowskiej, Angeliki Piaseckiej, Wandy Pietrasewicz, Grażyny Stawikowskiej i Jerzego Wrzałkowskiego.


Wystawa ikon "Światłość pędzlem rozpisana"
24.02-29.03.19 r.
Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Drukuj
Prześlij dalej