Dzień Kobiet w CKWS

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
09
03.2019
Sobota
Tczew - Dzień Kobiet w CKWS
9 marca zapraszamy naszych tczewskich gości do Centrum Konserwacji Wraków Statków. Tego dnia będziemy świętować "Dzień Kobiet" - z ekipą CKWS, z szamanem z rzeki i ekologicznie.

Tego dnia nasze pracujące w tczewskim oddziale konserwatorki: specjalistki od rdzy, konserwacji drewna, operatorki specjalistycznych sprzętów, takich jak muzealne skanery i rentgeny, opowiedzą o drodze, jaką przeszły, aby podjąć pracę w Dziale Konserwacji Muzealiów NMM.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą Maria Dryhub i Andrzej Stański, autorzy książki - bajkowej podróży po rzece Wiśle pt. "Szaman z rzeki. Opowieści wiślane". Maria Dryhub to pierwowzór bajkowej bohaterki, animator kultury, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Andrzej Stański - wodniak, historyk i podróżnik - znany jest ze swojego społecznego zaangażowania w rozwój tradycyjnego szkutnictwa rzecznego.

- Naszych gości zapraszamy też na eko-warsztaty. - mówi Gabriela Chrzanowiecka z Działu Edukacji CKWS - spróbujemy przygotować kosmetyki z naturalnych produktów. Mydełka i kule kąpielowe, które zrobimy będą miały morski charakter i przyjazny skład.


Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Rejestracja grup pod adresem: edukacja@nmm.pl .

Drukuj
Prześlij dalej