Aktorzy Trzeciego Wieku celebrują stulecie odzyskania niepodległości

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Aktorzy Trzeciego Wieku celebrują stulecie odzyskania niepodległości
W czwartek, 29 listopada, o godz. 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się premiera spektaklu pt. "Lekcja wolności!" w aktorskim wykonaniu studentów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w reżyserii Piotra Weintza.

Sztuka została stworzona w ramach realizacji zadania publicznego pt: "Aktorzy Trzeciego Wieku celebrują stulecie Niepodległości", dofinansowanego przez Gminę Miejską Tczew i Powiat Tczewski. Koordynatorem projektu jest Maria Banna.

Opis spektaklu:


Lekcja wolności! - ukazuje jak ważna jest niepodległość zarówno ojczyzny, jak i przede wszystkim jednostki, która w niej egzystuje. Wolność człowieka, to fundament każdego niepodległego państwa. W spektaklu wykorzystano fragmenty polskiej literatury, mówiącej o tożsamości narodowej, walce o wolność kraju, ludzi, a także do jakich ekstremalnych czynów doprowadza jej utrata.

Teatr TUTW- aktorzy:

Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Barbara Kisiel, Genowefa Kondzielewska, Marzena Olszewska, Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska, Łucja Topolska.

Scenariusz i reżyseria:


Piotr Weintz

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA