Daniel Spaleniak wystąpił podczas drugiej edycji "Okno na kulturę"

Koncert (fot. KH/MM)
Tczew - Daniel Spaleniak wystąpił podczas drugiej edycji "Okno na kulturę"

zobacz galerię zdjęć: 20
Pierwsza edycja Okna na Kulturę przerosła oczekiwania organizatorów. Czerwcowy koncert Henry David's Gun pokazał, że warto organizować ambitne koncerty w Tczewie. Jeśli się chce - to można! Tym razem to tczewianie pomogli w projekcie, wpłacając datki na portalu Wspieram to. Bardzo sprawnie udało się zebrać potrzebną kwotę, dzięki czemu 24 listopada w Warsztatowa Cafe wystąpił Daniel Spaleniak ze swoim zespołem.

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut "Dreamers" to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych.

Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.a


Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela "Back Home" można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu "Elementary", a "Dear love of mine" w produkcji Netflixa "Ozark".

http://wspieramkulture.pl/projekt/1667-Okno-na-kulture-2-Daniel-Spaleniak-w-Tczewie?fbclid=IwAR3z7sgQxz9ezyniXRbvDaXSaMRtq8YO1nJeZbXcvo45glgo0A465qQtEAc

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA